Ana Sayfa Genel, Siyaset, SON DAKİKA 23 Ekim 2017 1065 Görüntüleme

HAVAALANININ YOLU İKNADAN GEÇİYOR

  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum’da yaşayan herkes gibi kendisinin de Çorum’a Havaalanı yapılmasını istediğini, ancak bunun yolu ve yönetimin ikna edilmesi gereken yerleri ikna etmekten geçtiğini söyledi.
  • Havaalanı konuyla ilgili olarak gelen soruyu yanıtlayan Başkan Külcü, “Şehirde bir grup iyi niyetli, fedakarlık yapmak isteyen insan havaalanı yapmak için yola çıktılar, şehrin siyasi aktörleri de adım atmıyorlar gibi bir hava oluşturmak isteniyor. Bu şehirde kim olursa olsun ‘Havaalanı ister misiniz’ diye sorulduğunda herkes isterim der. Bir vatandaş olarak da, belediye başkanı olarak da bana sorduğunuzda benim cevabım evettir. Belediye Başkanı olarak, bütçesini temin edip hayata geçirebileceğimiz projeler vardır. Yapamayacağımız vardır. Havaalanı da yapamayacağımız büyüklükte bir projedir.  Havaalanını devlette yapabilir, özel sektörde yapabilir, şehrin insanları birliktelik oluşturup havaalanı yapabilir. Sanki çok büyük mesafe almış gibi lanse ediliyor. Siyasiler engel oluyormuş gibi gösteriliyor. Kime sorarsanız sorun herkes havaalanı istiyoruz derler” dedi.
  • Bir sonuca erişebilmek için öncelikle usul konusunda doğru bir yerde durulması gerektiğini belirten Külcü, bu işin karşılıklı taraflarının olmadığını, Çorum ortak paydası neyi gerektiriyorsa orada durduğunu söyledi.
  • Bu işin yolunun Ankara’yı ikna etmekten geçtiğini bir kez daha tekrarlayan Külcü, doğru adımın da bu olduğunu kaydederek, insanların da alınganlık göstermeden konuşmaları gerektiğini vurguladı.
  • Yarım kalmış havaalanı sözünü de hatırlatan Başkan Külcü, “Ben 15-16 senedir aktif siyaset yapıyorum. Orada 30 sene önce atılmış beton olduğunu bilmiyor muyum? Hepsinin dosyaları ben de var. 25-30 sene önce yapılan binaları kentsel dönüşüm adına yıkıp yerine yenileri yapılırken, 30 sene önce atılmış çürümüş olan betonu yarım kalmış havaalanı olarak savunursanız, bu insanları yanıltmaktır” ifadelerini kullandı.
  • “Biz ne istiyorsak adını doğru koymamız lazım” diyen Külcü, “Biz havaalanı istiyoruz. Bunun yolu, yöntemi de ikna edilmesi gereken yerleri ikna etmekten geçiyor” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Haber Sitesi | Uzman Tescil