CAN KAYBI AZALDI, VAKA ARTTI

CAN KAYBI AZALDI, VAKA ARTTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin en son corona virüs rakamlarını paylaştı. Tabloya göre son
Ana Sayfa SON DAKİKA 18 Nisan 2018 1120 Görüntüleme

SEÇİM 24 HAZİRAN’DA

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısına olumlu baktıklarını belirterek, erken seçimlerin 24 Haziran’da yapılmasına karar verdiklerini açıkladı.
  • Cumhurbaşkanı  Erdoğan, bugün saat 13.30’da MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüştü. Bahçeli’nin erken seçim teklifinin görüşüldüğü zirve yarım saat sürdü. Görüşme sonrası Genel Merkez’e dönen MHP Lideri Devlet Bahçeli kurmayları ile toplantı yaparken, Başbakan Binali Yıldırım ve AK Parti MYK üyeleri de Erdoğan ile görüşmek için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne geldi.
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmenin ardından basın açıklaması yaptı. Erdoğan, “Bugün MHP Genel Başkanı Bahçeli ile oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bahçeli ile daha önce de çeşitli defalar bir araya gelerek ülkemizle ilgili iç ve dış gelişmeler üzerinde görüş alışverişinde bulunmuştuk. Bugün de oldukça geniş yelpazede istişare ettik. Bahçeli’nin teklifini değerlendirme fırsatı bulduk” dedi.
    Erdoğan, “Ciddi bir sorun yaşanmıyor gibi görünse de eski sistemin hastalıkları atılan her adımda karşımıza çıkıyor. Bizim tercihimiz 2019 Kasım’ındaki seçimlere kadar dişimizi sıkmaktan yana olmuştur. Suriye’de yürütülen sınır ötesi operasyonlar ve bölgede yaşanan tarihi önemdeki hadiseler belirsizleri aşmayı zorunlu hale getirmiştir. Kararların daha güçlü şekilde uygulanabilmesi için yeni yönetim sistemine geçiş aciliyet olmuştur” ifadelerini dile getirdi.
    Ülkemizin karşı karşıya olduğu fotoğraftan hareketle bu teklife olumlu yaklaşma konusunda görüş birliğine vardıklarını anlatan Erdoğan, “Seçim konusunu ülke gündeminden bir an önce çıkarmamız şarttır. Bahçeli ile istişareler neticesinde seçimlerin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılmasına karar verdik” açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

45 MİLYON PANDEMİ YARDIMI!

45 MİLYON PANDEMİ YARDIMI!

Haber Sitesi | Uzman Tescil