Ana Sayfa Kültür-Sanat 24 Kasım 2018 417 Görüntüleme

MUHTEŞEM ŞİİR DİNLETİSİ

Çorum İmam hatipliler Derneği tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle hazırlanan “Sıra Bizde” adlı şiir dinletisi programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Buhara Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Programda 14 İmam Hatip okul müdürü, şiir üstatlarının eserlerinden kendilerinin seçtiği birbirinden güzel şiirleri seslendirdiler.
Sunuculuğunu ÇORİMDER Kültür-Sanat komisyonu başkanı Halit Yıldırım’ın yaptığı programda kendisinin Ud çalarak söylediği şarkılar programa katılan vatandaşlar tarafından beğeni ile dinlendi.
Şehit Erol olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hafız Lütfullah Avcı’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın başında Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu’nun slayt ile hazırlanmış selamlama konuşması katılımcılara izlettirildi.
Açılış konuşmasını ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz’ın yaptığı programda Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Zeki Gül’de birer selamlama konuşma yaptı.
Göreve yeni başlayan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’ye şehrimize hoş geldin diyerek açılış konuşmasına başlayan ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz, “Çorum’a yapılacak olan güzel hizmetleri sivil toplum kuruluşu olarak bizlerde sizlerle birlikte yapmak istiyoruz. Elimizden geldiği kadarı ile bu güzel şehrimize hizmet etmek istiyoruz” dedi.
Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül ise yaptığı konuşmada, “Ben arkadaşlar gibi güzel şiir okuyamıyorum ama iyi bir şiir dinleyicisiyimdir. Okumayı çok seviyorum ama kendim olarak iki satır şiir yazmış biri değilim. İmam Hatiplileri çok seviyorum. İmam Hatip mezunu değilim ama İlahiyat Fakültesinde görev yaptım, bunun için herhalde beni de kendinizden kabul edersiniz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından sırasıyla İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, kendi besteleri olan cam kırığı, nakışı ve senden oldum adlı şiirlerini okudu.
Daha sonra Ömer Kömürcü İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ramazan Akkaya Abdurrrahim Karakoç’un “İncitme” adlı şiirini, Şehit Mustafa Solak Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Aydın Asar, Sezai Karakoç’un “Ey sevgili” adlı şiirini, Kerebi Gazi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Recep Celep Mücella Pakdemir’in “Şehit Geliyor” adlı şiirini, Şehit Ali Karslı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Rıdvan Çiçek Abdurrahim Karakoç’un “Gençliğe Mesaj adlı şiirini, Suheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Davut Demirbaş Necip Fazıl Kısakürek”in “Utansın” adlı şiirini, Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yakup Duran Mevlana’nın “Toprak” adlı şiirini, Toprak Sanayi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mustafa Düvenci Nurullah Genç’in “Yağmur” adlı şiirini, Başöğretmen İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Ethem Kaçmaz Necip Fazıl Kısakürek in “Sakarya” adlı şiirini, Şehit Osman Arslan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Ali Kuru Osman Sarı’nın “Taş Gazeli” adlı şiirini, Türkiyem İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yakup Sayat Arif Ay’ın “Filistin” adlı şiirini, Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Bekir Tokgöz İsmet Özel’in “Mataramda Tuzlu Su” adlı şiirini, Çorum Belediyesi Profesör Doktor Hayrettin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hayri Yıldırım kendine ait “El’Ard” adlı şiirini slayt gösterimi eşliğinde okuyarak izleyicilerden büyük alkış aldılar.
Şiirlerin ardından şiir okuyan müdürlere hediyelerini vermek için sahneye davet edilen Vali Mustafa Çiftçi, programı düzenledikleri için ÇORİMDER Başkanı başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.
Vali Çiftçi, okunan birbirinden güzel şiirlerin etkisinde kalarak, bir buçuk saatlik program sürenin nasıl geçtiğinin farkına bile varmadığını söyledi.
Programı çok beğendiğini dile getiren Vali Çiftçi, ÇORİMDER’in bundan sonrada böyle güzel programlar hazırlayarak insanları bir araya getirmesi dileğinde bulundu.
Program sonunda Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Zeki Gül tarafından şiir okuyan okul müdürlerine hediye takdimi yapıldı. Program günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

‘AKŞAM SEFASI’ ÇORUM’DA

‘AKŞAM SEFASI’ ÇORUM’DA

Haber Sitesi | Uzman Tescil