Ana Sayfa Genel 6 Aralık 2018 196 Görüntüleme

GENÇLER ÇALIŞTAYA KATILDI

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Gençlik Komisyonu’na bağlı olarak görev yapan il ve ilçe gençlik başkanları Ankara’da toplandı.
Diyanet İşleri Başkanlığı Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi’nde 1-2 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen ”Genç Önder İl ve İlçe Başkanları Çalıştayı”nda Türkiye genelinde yapılan gençlik ve teşkilatlanma çalışmaları ele alındı.
Toplantıya Çorum’da Semih Dumlu ÇORİMDER Gençlik Başkanı Semih Dumlu, Genç ÇORİMDER Teşkilat Başkanı Osman Bolat, Üniversite Komisyon Başkanı Hüseyin Askeri, Alaca İmam-Hatipliler Derneği Gençlik Başkanı Ahmet Mücahit Bolat, Bayat İmam-Hatipliler Derneği Gençlik Başkanı Burak Yaman, İskilip İmam-Hatipliler Derneği Gençlik Başkanı Emrah İnce, Sungurlu İmam-Hatipliler Derneği Gençlik Başkanı Eray Can Zehir katıldı.
Gençlik Başkanları Çalıştayı, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ankara Genç ÖNDER İl Başkanı Abdullah Mesut Düzenli’nin açılış konuşmasının ardından Genç ÖNDER Başkanı Resul Çiftçi katılımcılara hitaben bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. ÖNDER Genel Sekreteri Abdullah Ceylan’ın konuşmasından sonra ise Gençlik Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, gençlere hitaben bir konuşma yaptı.
Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Selim Cerrah’ın sunumuyla başlayan öğleden sonraki oturumda, Genç ÖNDER Üniversite Başkanı Muhammed Salih Deliktaş, “Üniversite Teşkilatı Nasıl Olmalı?” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Lise Komisyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Aşıkkutlu ve Ortaokul Komisyonu Başkanı Halil İbrahim Bestil de programda birer konuşma yaptı. Gençlik Başkanları Çalıştayı’nın ilk günü “Kardeşlik Gecesi” ile nihayete erdi.
Gençlik Başkanları Çalıştayı, ÖNDER Ankara Temsilcisi Enes Şişman’ın kapanış konuşması ile sona erdi. Programın sonunda, Teşkilatlanma Koordinatörü Abdullah Yusuf Arslan da Gençlik Başkanları Çalıştayı Sonuç Bildirgesini okudu. Hatıra fotoğrafı çekiminin ardından program tamamlandı.
Çorum heyeti toplantıdan sonra sırasıyla Genç Önder Başkanı Resul Çiftçi, Önder Ankara Şube Başkanı Enes Şişman ve Cihannuma Kurucu Başkan Yardımcısı Selim Cerrah’ı ziyaret ederek, gündemdeki konular üzerine sohbet edip, istişare yaptılar.
Daha sonra gençlerden oluşan Çorum heyeti Beştepe Millet Camii Kongre ve Kültür Merkezi’ni gezdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

USLU, GÜR’Ü KUTLADI

USLU, GÜR’Ü KUTLADI

Haber Sitesi | Uzman Tescil