ÇORUM’DA CAN KAYBI 9 OLDU

ÇORUM’DA CAN KAYBI 9 OLDU

Koronavirüs salgınından Çorum'da hayatını kaybedenlerin sayısının 9 olduğu açıklandı. Türkiye'de koronav
Ana Sayfa Genel, İlçeler 6 Aralık 2018 629 Görüntüleme

ÖZSARAY BOSNA’DA YAKALANDI

Fetullahçı Terör Örgütü mensubu olmaktan hakkında yakalama kararı bulunan Sungurlulu Gazeteci Özer Özsaray’ın Bosna Hersek’te yakalandığı öğrenildi.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Özer Özsaray’ın sahibi olduğu Sungurlu Gündem Gazetesi kapatılmıştı. Hakkında yakalama kararı bulunan Özsaray’ın yurt dışına kaçtığı iddia ediliyordu.
Özsaray’ın FETÖ’nün 1 üniversite, 4 de kolejinin bulunduğu Bosna Hersek’e kaçtığı öğrenildi. İstihbarat teşkilatlarının yaptığı araştırmalar neticesinde Bosna Hersek’te bulunan Özer Özsaray’ın ülkede bulunan FETÖ mensuplarının desteğiyle Saray Bosna Kanton Eyaletinde Passion Media isimli bir şirket kurarak, yine afiş, broşür, el ilanı gibi baskı işleriyle uğraştığı bilgisine ulaşıldı.

Türkiye’nin Özer Özsaray ile ilgili Bosna Hersek Hükümetiyle istihbarat bilgilerini paylaşarak, iade talebinde bulunduğu, talep doğrultusunda da hakkında yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi.

Saray Bosna Kanton Eyalet Bölgesi’nde yakalanarak gözaltına alınan Özer Özsaray’ın pasaportuna el konulduğu ve eyalet dışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldığı bilgisine ulaşıldı.
Özsaray ile ilgili Türkiye’nin iade talebinin önümüzdeki günlerde eyalet mahkemesi tarafından değerlendirileceği de öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Haber Sitesi | Uzman Tescil