Ana Sayfa Siyaset, Yaşam 31 Ocak 2019 265 Görüntüleme

GÜZELYURT ADI GİBİ GÜZEL OLACAK

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, seçim çalışmaları çerçevesinde ilk olarak Gülabibey Mahallesi Güzelyurt semtini gezdi.

Mahalle sakinlerinden gelen bir mesajı dikkate alarak bölgeye giden Başkan Adayı Şahin’e İl Başkanı Arslan Kaynar, Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Hakan Kaan Uz ve bazı parti yöneticileri de eşlik etti.
Yaşadıkları sıkıntıları anlatan semt sakinleri, bölgede 200 hanenin bulunduğunu, ancak ne altyapı, ne üstyapı, ne de sosyal yaşam adına yeterli hizmetin kendilerine 20 yıldır verilmediğini ifade ettiler. Elektrik ve su hattının dışındaki hizmetlerden mahrum olduklarını anlatan semt sakinleri, “Ne doğalgazımız var, ne imar var, ne yol, ne kaldırım var, ne parkımız var, ne camimiz var. Bir tane delme çatma otobüs durağı var, saat 19.00’dan sonra otobüs bile gelmiyor. Bir misafirimiz gelse o saatten sonra gidemiyor, biz bir yere gitsek o saatten sonra gelemiyoruz. 500 metre ilerimizde insanlar her türlü hizmetten faydalanırken biz üvey evlat muamelesi görüyoruz. İnsan gibi yaşamak istiyoruz. Köylerimizde bile yollar kilit taşıyla donatılırken biz burada yazın tozda, kışın çamur deryasında yaşam mücadelesi veriyoruz. Köyler kadar bile haysiyetimiz yok” diye dert yanarak MHP Adayı Kenan Şahin’den destek istediler.

MHP Adayı Kenan Şahin, seçim vaatleri arasında Güzelyurt ile ilgili bir projelerinin bulunduğunu açıkladı. Güzelyurt’ta imar planlamasının yapılacağını, cami, yeşil alan ve sosyal donatıların bölgede inşa edileceğini belirten MHP Adayı Kenan Şahin, “Biz sırça saraylarda yaşamadık, sizin içinizden çıkmış sizden biriyiz. Sizi çok iyi anlıyorum. MHP belediyeciliği ile Güzelyurt’a hizmet gelecek. Güzelyurt adı gibi güzel olacak. Yolunuza, kaldırıma, caminize parkınıza kavuşacaksınız. Cami yanlarına mescitler yapılıyor, oysaki Güzelyurt gibi olmayan yerlere yapılmalıydı. Biz belediye yönetime geldiğimizde böylesi durumlar asla olmayacak. Güzelyurt’ta yapılacak binalar 3 değil 5 kat olacak. Yetkiyi bize verin hizmette sorun yok. Bütün sıkıntıları gidermeyi bugün buradan taahhüt ediyorum” diye konuştu.
MHP Adayı Kenan Şahin, semt sakinlerinin otobüs konusundaki talebini de mevcut belediye yönetimine ileteceğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

ÇORUM, BAŞKENT’E ‘AK’TI

ÇORUM, BAŞKENT’E ‘AK’TI

Haber Sitesi | Uzman Tescil