Ana Sayfa Kültür-Sanat 11 Mart 2019 152 Görüntüleme

BARIŞ ABİLERİNİ UNUTMADILAR

Türk Müziğinin efsane isimleri arasında yer alan Barış Manço ölümünün 20.yılında Çorum’da da unutulmadı. Çorum Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri Barış Manço’nun birbirinden güzel eserlerini AHL Park AVM’de seslendirdi.
1999 yılında hayatını kaybeden Türk Müziğinin unutulmaz isimlerinden Barış Manço, AHL Park AVM’de de anıldı. Çorum Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Barış Manço’nun repertuarından oluşan parçaları, AHL Park AVM’de geçtiğimiz hafta sonu seslendirerek AVM’yi gezmeye gelenlere nostaljik dakikalar yaşattılar.
Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümü öğrencilerinden oluşan grup, Barış Manço’nun “Kara Sevda, Gülpembe, Dağlar Dağlar,Sarı Çizmeli Mehmet Ağa, Unutamadım” gibi iz bırakan şarkıları seslendirerek izleyenlerden alkış aldı.
Öte yandan Güzel Sanatlar Lisesi Resim bölümü öğrencileri de Barış Manço’nun fotoğrafları ve şarkı sözlerinden oluşan dijital grafik sergisiyle sanatseverlerin nostaljik hatıralarının canlanmasına vesile oldular.
Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Adem Arslan, okulun adına yaraşır bir etkinlik düzenlediklerini belirterek “Sanat alanında milletimizin sevdiği ve bir değer olarak gördüğümüz Barış Manço’yu hatırlamak, hatırlatmak toplumsal sorumluluğumuzdu. Biz de öğrencilerimize bunu bir hedef olarak gösterirken sanatseverlere de bir nostalji yaşattık. Katılımları nedeniyle Hitit Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi dekan yardımcısı Doç. Dr. Pelin Avşar Karabaş’a, emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

KİRAZLAR YARIŞTI

KİRAZLAR YARIŞTI

Haber Sitesi | Uzman Tescil