Ana Sayfa Yaşam 7 Mayıs 2019 173 Görüntüleme

MOR TAKSİ GELİYOR

Belediye Meclisi, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan Engelli Taksi Yönetmeliği’ni oybirliğiyle kabul etti.
Mor Taksi (Engelli Taksi) uygulamasının seçim kampanyası döneminde vermiş olduğu bir vaat olduğunu belirten Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, ilk etapta bu uygulamayı 2 taksiyle yapmayı planladıklarını ancak bugün itibariyle bu sayının 10’a çıktığını ifade ederek, “Mor Taksi (Engelli Taksi) uygulaması kısa süre içerisinde hayata geçirilecektir. Engelli vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde ulaşımlarının temin edebilmesi için şehrimizin belli noktalarında mor taksi uygulamasını başlatacağız. Böylece şehrimiz, engelli vatandaşlarımız için “rahat, güvenli ve konforlu ulaşımın sağlanabildiği bir şehir” hüviyetini pekiştirmiş olacaktır” dedi.
Çorum’da 493 T plakadan 10 adedinin mor taksi olacağını kaydeden Aşgın, “Bunlardan 5 tanesi hemen hizmet vermeye başlayacak. Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere kentin merkezi yerlerinde bu taksiler iş başında olacak. Engelli vatandaş olmadığı zaman engelsiz vatandaşları da taşıyabilecekler” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

GÜL’E HİZMET TEŞEKKÜRÜ

GÜL’E HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Haber Sitesi | Uzman Tescil