Ana Sayfa Ekonomi, İlçeler 13 Mayıs 2019 211 Görüntüleme

ZAM YAPAN FIRINLAR İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ

Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası, ilçe genelindeki tüm fırınları denetleyerek ekmeğe zam yapan fırınlar hakkında gerekli yaptırımları uygulayacak.
Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamada, TSO’nun ekmek fiyatları ile ilgili her hangi bir artış yapmadığı belirtilerek, ilçede 250 gram ekmek fiyatının 1,25 TL olduğu vurgulandı.
Açıklamada şunlar ifade edildi: “İlçede bazı fırınların 250 gram ekmeğin fiyatının 1,25 TL olması gerekirken 1,50 TL’den satış yaptıkları tespit edilmiştir. İlçede ekmek fiyatlarına zam yapmak için fırıncıların talebi üzerine bir komisyon oluşturuluyor. Bu komisyon; Sungurlu Belediyesi zabıta müdürü, ÇESOB temsilcisi Çorum Ticaret il Müdürlüğü temsilcisi ve Çorum İl Tarım Müdürlüğü temsilcisi ile Sungurlu TSO temsilcilerinden oluşuyor. Komisyonda alınan zam kararı Ticaret Bakanlığının onayına sunuluyor. Eğer bakanlık uygun görürse ekmeğe zam yapılıyor.
İlçede bazı fırınların, ekmeğe kendi inisiyatifleriyle zam yaptıkları görülmektedir. Fırınlar zammı meşrulaştırmak içinde TSO’nun pide ile ilgili tarife cetvelinin üzerine ekmeğin zamlı fiyatını yazdıkları tespit edilmiştir.
Hem diğer fırıncı esnaflarının hem de vatandaşların mağdur olmaması için ilçe genelinde tüm fırınlarda denetim yapılarak, belirlenen fiyat tarifelerine uymayan fırınlar hakkında gerekli yaptırımlar uygulanacaktır.”
Diğer taraftan, fırıncılardan gelen talep üzerine TSO meclisinin aldığı kararla 250 gram pidenin 2 TL olduğu bildirildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTILAR

UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTILAR

Haber Sitesi | Uzman Tescil