Ana Sayfa Genel 20 Mayıs 2019 173 Görüntüleme

KORUYUCU AİLELERE İFTAR

Çorum Valiliği koordinesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce koruyucu ailelere yönelik iftar yemeği verildi.
Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen iftar yemeğine Vali Mustafa Çiftçi ve eşi Azime Çiftçi, Vali Yardımcıları Recep Yüksel ve Murat Çağrı Erdinç, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, daire amirleri ve koruyucu aileler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Aile Yanında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hakkı Bilgiç, bakanlık olarak her zaman çocuğun aile ortamında yetiştirilmesi konusunda koruyucu aile hizmetine önem verdiklerini söyledi.
Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık’ın tasavvuf konseri ile renk kattığı iftar programında konuşan Vali Mustafa Çiftçi de, Çorum’da 69 koruyucu ailenin yanında 85 tane çocuğun bulunduğunu belirterek, “Aynı zamanda araştırması tamamlanmış şu anda sırada bekleyen 11 ailemiz daha var. 11 ailemizin de araştırmaları devam ediyor. Bu rakamlarla Çorum, Türkiye sıralamasında 24. sırada. Gayemiz bunu daha üst sıralara taşımak, daha fazla çocuğumuzu aileler ile buluşturmak” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD

ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD

Haber Sitesi | Uzman Tescil