CAN KAYBI AZALDI, VAKA ARTTI

CAN KAYBI AZALDI, VAKA ARTTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin en son corona virüs rakamlarını paylaştı. Tabloya göre son
Ana Sayfa Genel 21 Mayıs 2019 402 Görüntüleme

CAMİ YOL ORTASINDA KALDI

Çorum Belediyesi, şehrin ana arterlerindeki trafik yoğunluğunu hafifletmeye yönelik olarak son yıllarda ciddi çalışmalar yapıyor.
Özellikle de kent merkezinde sıkışan, başta Gazi ve İnönü Caddesi olmak üzere Osmancık Caddesi ve Fatih Caddesi’ndeki trafik yoğunluğunu açılan yeni yollarla gidermeyi amaçlayan Çorum Belediyesi, bu bağlamda da bazı bölgelerde yoğun bir şekilde ciddi paralar harcayarak yollara yatırım yaptı.
Açılan yollardan biri de Farabi Caddesi ile Çiftlik Caddesi birbirine bağlayacak olan Çöplü ve Kunduzhan Mahallelerini de kapsayan yol oldu. Çok sayıda kamulaştırma bedeli ödenerek konutların yıkıldığı bölgede her iki yöne de 3 şeritli bölünmüş yol yapılarak asfaltlandı. Ancak yol uzun süredir tamamlanamıyor.
Bunun nedeni de Çöplü Mahallesi Kunduzhan Caddesi üzerinde bulunan Galibi Vakfı İbadethanesi ve Külliyesi’nin yolun ortasında kalması.
Yolun geçtiği istikametin tam ortasında kalan İbadethane ve Külliyeden dolayı yolda şu anda hiçbir çalışma yapılamıyor.
Osmancık Caddesi’ne de kavşaklı bağlantının yapıldığı yolda, Yazı Çarşı istikametinden gelen sürücüler, karşılarında Cami’yi buluyorlar.
Caminin etrafından bulunan delme-çatma yolları kullanmak zorunda kalan sürücüler, yolun biran önce tamamlanmasını istiyorlar.
Bir geçenin yaşanan sıkıntı nedeniyle bir daha geçmediği yol, onca yapılan harcamaya rağmen maalesef çok fazla kullanılmıyor.
Çevre sakinleri de bu durumdan rahatsız. Bölgeye yapılan yatırımın değerlendirilmesi için ibadethane ve külliyenin yıkılması gerektiğini dile getiren bazı çevre sakinleri, Galibi Vakfı İbadethanesi ve Külliyesi’nin hemen 150-200 metre yakınında İsahalife Camii’nin bulunmanı nedeniyle de şu an itibariyle çok ciddi anlamda bir cami eksikliğinin hissedilmeyeceğini söylediler.
Açılan yolun Çorum’un trafiğinin rahatlaması kadar bölgenin gelişmesi noktasında da önemli olduğuna vurgu yapan çevre sakinleri, “Milyonlarca lira bu memleketin parası harcanarak bu yol açıldı. Bu harcamaların boşa gitmemesi ve amacına ulaşması için önünde bulunan engelin de biran önce ortadan kaldırılması lazım. Yıllarca özellikle de maddi durumu iyi olmayan insanlara yardım eli uzatan vakfın da yok edilmesini asla istemiyoruz. Ama yetkililerin de bir çözüm yolu bulmaları gerekiyor” dediler.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

BAKANDAN UMUTLANDIRAN AÇIKLAMA!

BAKANDAN UMUTLANDIRAN AÇIKLAMA!

Haber Sitesi | Uzman Tescil