Ana Sayfa Genel 9 Temmuz 2019 122 Görüntüleme

Sağanak yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Çorum’un da içinde yer aldığı Orta Karadeniz Bölgesi için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı.
Meteoroloji Samsun Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, bölgenin 11 Temmuz Perşembe gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği, sabah Kastamonu’dan başlayacak yağışın bölge geneline yayılacağı ve 13 Temmuz Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren de bölgeyi terk etmesi beklendiği ifade edildi.
Açıklamada, Perşembe günü Kastamonu, Cuma günü Samsun ve Ordu çevrelerinde şiddetli ve kuvvetli yağış tahmin edildiği, vatandaşların ani sel baskınları, dolu, yıldırım düşmesi, heyelan, kuvvetli rüzgar ve hortum olaylarına karşı vatandaşların tedbirli olması istendi.
Bölge genelinde mevsim normallerinde seyreden sıcak havanın Perşembe gününden itibaren hafta sonuna kadar kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede (4-8 derece) azalacağı tahmin edildiği, rüzgarın Orta Karadeniz Bölgesi’nde kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/saat) esmesi beklendiği, Kuvvetli rüzgarın neden olacağı ağaç ve direklerin devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı uyarılarda bulunuldu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

ÇESOB’TA BAYRAMLAŞTILAR

ÇESOB’TA BAYRAMLAŞTILAR

Haber Sitesi | Uzman Tescil