HİTİTLERİN 3500 YILLIK YAŞAMI YENİDEN CANLANDIRILDI

HİTİTLERİN 3500 YILLIK YAŞAMI YENİDEN CANLANDIRILDI

Çorum’un Boğazkale ilçesinde dünyanın en büyük imparatorluklarından Hititlerin, 3500 yıl öncesindeki yaş
Ana Sayfa Ekonomi 9 Eylül 2019 236 Görüntüleme

KUZEY GÜCÜ, KAZAKİSTAN’A FABRİKA KURACAK

Çorum’da bir süre önce faaliyete başlayan Kuzey Gücü Şirketler Gurubu, Kazakistan’a fabrika kuracak.
Kuzey Gücü ile Kazakistan arasında bir süredir devam eden görüşmelerde önemli noktalara gelindiği bildirildi.
Kuzey Gücü Şirketler Grubu yöneticileri, geçtiğimiz günlerde Kazakistan Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek nezdinde bu ülkeye yapılacak yatırımlar hakkında görüştüler.
Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ile görüşen Kuzey Gücü Şirketler Grubu yöneticileri, kurulması planlanan ilk fabrikanın yatırım maliyetleri, yatırım bölgesi, yatırım destekleri ve istihdamı konularını değerlendirdiler.
Kazakistan Büyükelçiliğindeyapılan toplantıya Kuzey Gücü Onursal Başkanı ve ATİK Çorum Avrupa Ticaret İşbirliği Konseyi Çorum ve Bölge Başkanı Fahri Karayan, Kuzey Gücü Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Emir Serkan Kılıç, Genel Müdür Şahin Yıldız, İsmail Özkul fabrika kurulum ve taşeronu Mevlut Delikaraoğlu ve Aytore Yermekbayev ile birlikte, Müsteşar Askhat Dautov, yatırım müsteşarı Nuriddin Amankul katıldı.
Kazakistan büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Kazakistan’a yapılan tüm yatırımları önemsediklerini, ancak Türk iş adamlarının yapacakları yatırımlara daha çok önem verdiklerini söyledi.
Büyükelçi Abzal Saparbekuly, Fabrika yerini ve ofisleri ücretsiz vereceklerini, vergi almayacaklarını, sosyal güvenlik ve ekonomik anlamda her türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti. İstihdam ve katma değer yaratılmasının Kazakistan için önemli olduğunu ifade eden Büyükelçi Saparbekuly, Çorum Atik yönetimini ve Kuzey Gücü Şirketini tanımaktan son derece memnun olduğunu en kısa zamanda kendilerini ziyaret etmek istediğini söyledi.
Çorum Atik Başkanı Fahri Karayan da büyükelçiye gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederken, Çorum’u ziyaretinden de büyük bir onur duyacaklarını kaydetti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Haber Sitesi | Uzman Tescil