ÇORUM’DA CAN KAYBI 9 OLDU

ÇORUM’DA CAN KAYBI 9 OLDU

Koronavirüs salgınından Çorum'da hayatını kaybedenlerin sayısının 9 olduğu açıklandı. Türkiye'de koronav
Ana Sayfa Genel 8 Kasım 2019 140 Görüntüleme

PEYGAMBERİMİZİN VAHİY SICAKLIĞI MANEVİ KILAVUZUMUZDUR

 • Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Agah Karapıçak, Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 • Karapıçak, Peygamber Efendimizin doğumunun mübarek ve muhteşem bir nimet; O’nun tebliği ve vahiy sıcaklığının manevi kılavuzumuz olduğunu dile getirdi.
 • “Bazen ateşin içinde gül doğar, adı İbrahim olur. Bazen felaketin üstünde kurtuluş gemisi yüzer, aleme Nuh diye nam bırakır” diyen Karapıçak, mesajını şöyle sürdürdü: “Balığın karnında şükür ve dua meyve verir, insanlık Yunusla kavuşur; asa ejderha olur, tutan el Tur Dağı’ndan inen Musa diye gönüllere işler.
  Güzellik ete kemiğe bürünür kuyulardan Yusuf olarak taşar, kimi zaman sabır ve metanet tırmandığı zirvelerden Eyüp ismiyle kanat açar. Öyle bir an gelir ki, gökteki ay ikiye bölünür, rahmet, merhamet ve iman miracı Muhammet Mustafa (S.A.V.) nur gibi doğar ve sevda olur kalplere girer.
  Bugün muazzam bir doğuşun, beşeriyeti, mahlukatı baştan başa kuşatan rahmet ışığının yeryüzüne şeref verişinin yıl dönümüdür. Bugün adalet ve ahlakın; cömertlik ve hoşgörünün; iyilik ve temizliğin; huzur ve selametin ilahi burcu olan Efendimizin doğum günüdür.
  Aziz Peygamberimiz, karanlık dünyanın sönmeyecek kandili, kurumuş  vicdanların ebedi ilacı, taş kesilmiş yüreklerin bereketli vahasıdır. O’nun doğumu mübarek ve muhteşem bir nimetimiz; O’nun tebliği, O’nun vahiy sıcaklığı manevi kılavuzumuzdur.
  İstismar edilen barış kavramı Efendimizle gerçek manasını bulmuş, her neviden kötülük ve kötü davranış O’nunla mahkum edilmiştir. Ne mutlu bizlere ki, O’nun ümmetindeniz.
  Ne mutlu bizlere ki, O’nun izinden yürüyor, mirasıyla övünüyor ve buna layık olmaya çalışıyoruz.
  Efendimiz, Allah’ın izni ve emriyle; yalanı reddetmiş, riyaya yüz çevirmiş, münafıklığı dışlamış, haram ve haksızlığı ateşe vermiştir. Sözleri kurtuluşa davettir, üslubu muhabbete davetiyedir, hayatı hepimize örnek, tüm insanlığa umut kapısıdır.
  Ahlaksızlıklara ve adaletsizliklere karşı mücadele verdiğimiz şu günlerde Efendimizin emanetlerini hakkıyla yaşamak daha da önem kazanmıştır.
  Din sömürüsü yapan ve dinle kandıran günahkarlar, aldatmaya, kandırmaya din dairesinden kılıf bulmaya çalışan şeytani emeller mutlaka kaybedecektir.
  Efendimiz; hidayetin şafağıdır, hikmetin güneşidir, kemale ermenin, kendini bilmenin, kalple dil arasındaki tutarlılığın özüdür. O’nun ulvi ismini çıkarlarına alet edenler, şiddeti, zulmü, hırsızlığı kabullendirmeye kalkışanlar iki dünyalarını da zelil edenlerdir.
  Efendimiz, iman dünyamızın rehberi, var oluşumuzun sırrına vakıf olmuş Allah sevgilisidir.
  Türk-İslam aleminin içinde bulunduğu zor durumlardan çıkış yolu, Hz. Peygamber’i olması gerektiği gibi tanımak ve tanıtmaktan, anlamak ve anlatmaktan geçmektedir.
  Muhtaç olduğumuz çarenin, ihtiyacını duyduğumuz iyi halin Efendimiz’in manevi öğüt ve davranışlarında saklı olduğuna inanıyoruz.
  Rabb’im bizleri doğru yoldan ayırmasın. Yanlışa düşmüş, yozlaşmış ve manen tükenmiş cehennem ehli arasına koymasın.
  Gönlü ve vicdanı temiz Milletimizin ülke ve milletine sahip çıkma hedefinde bir ve beraber olması dileğiyle, Türk – İslam aleminin Mevlit Kandilini dualarla birlikte kutluyorum.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Haber Sitesi | Uzman Tescil