BELEDİYEDEN AÇIK HAVA SİNEMA GÜNLERİ ETKİNLİĞİ

BELEDİYEDEN AÇIK HAVA SİNEMA GÜNLERİ ETKİNLİĞİ

Çorum Belediyesi kültür-sanat etkinliklerini vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. “Millet Bahçesi’nd
Ana Sayfa Eğitim, SON DAKİKA 6 Aralık 2019 238 Görüntüleme

TÜRKÇE ÖĞRENDİLER

 • Hitit Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (HİTÜ-TÖMER) düzenlediği Türkçe Kursu B2 Kurunu başarıyla tamamlayan öğrencilere düzenlenen programda sertifikaları verildi.
 • Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tören öncesi Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Nurcan Baykam ve Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek ile birlikte TÖMER’de eğitim gören uluslararası öğrencilerimizle kahvaltı programında bir araya gelerek öğrencilerimizle sohbet etti.
 • TÖMER’in tanıtım filminin gösterimiyle başlayan sertifika töreninde, uluslararası öğrencilerimizden bazıları şiir dinletisi sunarken, Gineli’li bir öğrencimiz de kendi yazdığı Türkçe rap şarkı sözlerini seslendirdi.
 • Uluslararası öğrencilerimiz adına konuşan Gufran Elfaris, dünyanın farklı ülkelerinden eğitim almak için Çorum’a gelmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Bir dili öğrenmenin en önemli yolu o dilin konuşulduğu yerde yaşamaktır. Türkçe’nin kaynağında bulunduğumuz Türkiye’de yaşadığımız için kendimizi çok şanlı hissediyorum. Bu şansla birlikte Anadolu kültürünü, tarihi ve Türk milletini tanıma fırsatımız oldu. Bu fırsatı tanıyan Hitit Üniversitesi ve hocalarına şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
 • Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk de yaptığı konuşmada, TÖMER’in ilk sertifika törenini gerçekleştirdiklerini, ilk törende B2 Kurunu tamamlayan 8 kişiye sertifika verileceğini söyledi.
 • Bir dili öğrenmenin en iyi yolunun, o dilin kendi kültürünün yaşadığı ortamda bulunmak olduğunu ifade eden Prof. Dr. Öztürk, şunları kaydetti:
 • “Biz Rektörlük olarak her zaman uluslararası öğrencilerimizin arkasındayız. Bu güzel yıllarınızda unutamayacağınız, gerçekten bundan sonraki yaşamınızda da değerlendireceğiniz güzel bir 4 yıl geçireceğinizi umuyorum. Sizi zenginleştiren, olgunlaştıran, hayata bakışınızı sağlamlaştıran güzel eğitim hayatını biz sizler için burada hazırlamak adına elimizden geleni yapacağız. 8 arkadaşınıza sertifikasını vereceğiz ama daha çok 8’ler olacak. Bunlar 80 olacak, 800 olacak. Şimdi ilk olduğunuzdan dolayı bizim için çok kıymetlisiniz.”
 • Prof. Dr. Öztürk, Anadolu’nun ve bir anlamda bölgenin birikimlerinin mozaik halinde işlendiği Çorum’da, TÖMER öğrencileri için hem toplumla bütünleştiren hem de Türkçe’yi hissederek öğrenme imkanı sunan ortamı oluşturmaya çalıştıklarını vurguladı.
 • Binlerce yıl öncesinde bu topraklarda çok önemli medeniyetlerin insanlık adına güzel miras bıraktığına işaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Öztürk, şöyle devam etti:
 • “Buralardan gelen birikimler, Anadolu’nun tarihi mirası. Anadolu’yu kendi memleketimiz, vatanımız yaptığımızda burası bizim için başka anlam ifade etmeye başladı. Anadolu’nun kültürünü, bu birikimini, kucaklayıcılığını dünya ile paylaşmak adına herkese kapının açık olduğunu Hitit Üniversitesi’nde gösterdik. Hocalarımıza, bu çabalarından dolayı her birine teşekkür ediyorum. Bizim için, Hitit Üniversitesi için çok önemli bir fonksiyonu görevi ifa ediyorlar.”
 • Rektör Öztürk, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Şimşek, Prof. Dr. Baykam ve kursta emeği geçen öğretim elemanlarımızla birlikte Türkçe Kursu B2 Kurunu başarıyla tamamlayan 8 öğrenciye sertifikalarını verdi. Program, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

KIRKDİLİM TRAFİĞE KAPANIYOR

KIRKDİLİM TRAFİĞE KAPANIYOR

Haber Sitesi | Uzman Tescil