BELEDİYEDEN AÇIK HAVA SİNEMA GÜNLERİ ETKİNLİĞİ

BELEDİYEDEN AÇIK HAVA SİNEMA GÜNLERİ ETKİNLİĞİ

Çorum Belediyesi kültür-sanat etkinliklerini vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor. “Millet Bahçesi’nd
Ana Sayfa Siyaset, SON DAKİKA 12 Şubat 2020 178 Görüntüleme

TAHTASIZ, ADAYLIĞINI AÇIKLADI

  • Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayı ve eski belediye meclis üyesi Mehmet Tahtasız, il başkanlığına adaylığını açıkladı.
  • 23 Şubat Pazar günü Devlet Tiyatro Salonu’nda yapılacak olan 37. Olağan İl Kongresi öncesi İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Mehmet Tahtasız, bugün parti binasında Kemal Kılıçdaroğlu Toplantı Salonu’nda basın açıklaması yaptı.
  • Selamlama konuşmasını CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi’nin gerçekleştirdiği açıklamada Tüfekçi, Tahtasız’a başarılar diledi.
  • Tahtasız yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Kuvayi Milliye ruhunu özüne taşıyan Türkiye’nin en büyük örgütünün Çorum İl Başkanı olmaya adayım. Katılım ve Dayanışmayı hayata geçirmek, şeffaflık, hesap verebilme anlayışını hakim kılmak, ortak aklı egemen kılmak, istişare kültürünü yerleştirmek, ben yaptım ben seçtim oldu dayatmasını ortadan kaldırmak ve parti içi demokrasiyi uygulamak için adayım.Partimizde benden ve ötekiler zihniyetimi ortadan kaldırmak, tüzüğün emrettiği gibi il ve ilçe danışma toplantılarını düzenli hale getirmek, mutlaka ön seçim yapılmasını sağlamak, parti içinde birlik ve beraberliği sağlamak için adayım” dedi.
  • “Çorumda sizlerle birlikte sizlerin inancı ve desteği ile Çorumda Cumhuriyet Halk Partisi’ni yerelde ve genelde 1. Parti yapmak için, kimsenin değil Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olmak için adayım” diyen Tahtasız, “ İl ve ilçe örgütleri halka hizmetin sınır boylarıdır. En ileri mevzileridir. Ben Partime ilçe yöneticisi, il yöneticisi, belediye meclis üyesi olarak çeşitli kademelerde hizmet verdim. Partimde nöbet sırasının bana geldiğine inanıyor, görevimi en layıkıyla yapmak için Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı olmaya adayım. Bu enerjiyi, bu donanımı kendimde görüyorum. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçtaroğlu’nun başlattığı hak, hukuk, adalet yürüyüşünün izinden giderek, unutamadığımız genel başkanımız, halkın adamı Karaoğlan Sayın Bülent Ecevit’in söylediği gibi, ‘Ne ezen ne ezilen hakça bir düzen kurulması için çalışacağız.’ Sevr’i yırtıp Lozan Barış Anlaşması’nı imzalayan partimizin ikinci Genel Başkanı İsmet İnönü’nün dediği gibi, ‘Bir memlekette namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memlekette kurtuluş yoktur’ sözünü kendimize ilke edineceğiz” açıklamalarında bulundu.
  • Tahtasız, “Korkmayacağız, korkudan daha büyük olan umuttur. Umudu tükenen bir milleti damarlarındaki asil kandan güç alarak, sadece halkına güvenerek Kuvayi Milliye ruhuyla egemenliği saraydan, tek adam rejiminden alarak halka teslim eden Mustafa Kemal Atatürk’ün ikinci büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkmak için halkımla beraber sahici, samimi, umutlu ve mutlu, ahlaklı, namuslu siyaset yapmak için adayım. Sizleri, en Cumhuriyetçi, en laik, en devletçi, en milliyetçi,en halkçı, en devrimci duygularımla selamlıyorum. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

İlginizi çekebilir

DERTLERİ BİZİ BÖLMEK

DERTLERİ BİZİ BÖLMEK

Haber Sitesi | Uzman Tescil