Ana Sayfa Genel, SON DAKİKA 28 Şubat 2020 83 Görüntüleme

O AVUKAT KOVULDU

  • İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ceren Damar Şenel cinayeti davasında yaptığı savunmayla tepki çeken sanık avukatı ve Polis Akademisi’nde de öğretim üyesi olan Çorum Alacalı Profesör Vahit Bıçak’la ilgili açıklama yaptı.
  • Bakan Soylu, “Ceren Damar Şenel cinayeti sanığının avukatı Vahit Bıçak’ın Polis Akademisi’nden ilişkisi bugün kesilecek” dedi. Soylu da ”Bu konuda arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirme çerçevesinde Polis Akademisi ile ilişiğinin kesilmesiyle ilgili onay benim önümde. Bugün itibariyle bu ilişki kesiliyor, bir süreci vardı onu bekledik. Onay bizim önümüzde ve kesilecek” ifadelerini kullandı.
  • Bilindiği üzere, Araştırma Görevlisi Çorumlu Ceren Damar Şenel, kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından 2 Ocak 2019’da üniversite yerleşkesindeki odasında tabancayla vurulduktan sonra bıçaklanarak öldürülmüştü. Ceren Damar’ı öldüren sanık avukatı Vahit Bıçak’ın savunma sırasında Ceren Damar Şenel’in, müvekkiline cinsel istismarda bulunduğu, konumunu kullanarak bu istismarı sürdürdüğü ve müvekkilini tehdit ettiğini iddia etmesi ve Damar ailesine yönelik hakarete varan sözleri kamuoyunda büyük tepki oluşturmuştu. Ankara Barosu, Bıçak hakkında soruşturma açılmasına karar verirken, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada olaya ilişkin tepkisini dile getirmiş ve “Mahkemelerde savunmanın ahlaki ya da hukuki bir sınırı olmalı mıdır’ sorusu, uzun süre hukuk dünyasını meşgul etmiş; nihayet modern hukuk, savunmanın etik ve yasal sınırlarını belirleyen kurallar öngörmüştür. Çünkü insan onurunun dokunulmazlığı, bütün hakların üzerindedir” demişti.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Haber Sitesi | Uzman Tescil