Ana Sayfa OĞUZLAR’A PROTOKOL ÇIKARMASI!

OĞUZLAR’A PROTOKOL ÇIKARMASI!

  • Vali Mustafa Çiftçi, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Ali Osman Öztürk ve eşleri tarafından Oğuzlar’a ziyaret gerçekleşti.
  • Ziyarette Oğuzlar Kaymakamı Hacı Asım Akgül, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım ve beraberindeki heyet Oğuzlar’ın doğal güzellikleri, kültürel yapısı ve ekonomisi hakkında bilgi verdi.
  • Yüzüncü Yıl Atatürk Parkı’nda Oğuzların turizm potansiyelini arttırmaya yönelik geliştirilen butik otel projesi hakkında bilgi alışverişinde bulunularak ilçe turizmini geliştirmeye yönelik uzun vadeli projeler hakkında istişarede bulunuldu.
  • Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, “Oğuzlar77 cevizimiz hakkında bilgi verdiğimiz ziyaret esnasında cevizin yan ürünleri geliştirilmesine yönelik bilgi alışverişinde bulunuldu. İlçemizde atıl halde bırakıldığı için metruk hale dönüşen eski sağlık ocağı binasını gösterip onun bulunduğu alana yapmayı planladığımız Millet Bahçesi projemiz hakkında bilgilendirmede bulunduk.
  • Göreve başladığımız günden beri terk edilmişliğinden dolayı ihmal edilip metruk hale dönüşen ve güvenliği tehdit eden binaları yıkarak hem güvenlik sorununu ortadan kaldırdığımızı hem de İlçemizde nefes alınabilir alanlar oluşturduk.
  • Doğal güzellikleri ile saklı cennet Oğuzlarımızın son günlerde yamaç paraşütçülerinin ilgi odağı haline gelmesi ve su sporları için eşsiz bir yer olmasından dolayı tercih edildiği ile ilgili bilgilendirmede bulunduk. Yamaç paraşütü yapan sporcularımızın atlayışını izleyip atlayış sonrasında onlarla biraraya geldik.
  • İlçemizin doğal güzelliklerine, kültürel özelliklerine, demografik yapısına, ekonomik yapısına ve turizmine yönelik bilgilendirmede bulunduğumuz ziyaretten dolayı Valimiz Sayın Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanımız Sayın Halil İbrahim Aşgın’a, Hitit Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ali Osman Öztürk ve değerli eşlerine teşekkür ederim” ifadelerine verdi.
Haber Sitesi | Uzman Tescil