EN GÜZEL AŞURE SEÇİLDİ

Çorum Belediyesi tarafından her Muharrem ayı içerisinde düzenlenen aşure yarışmasının bu yıl 5.si düzenlendi.
Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezi’nde düzenlenen 5. Geleneksel Aşure yarışması ödül törenine Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül’ün eşi Halime Gül, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’nun eşi Sıdıka Yabacıoğlu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şahiste Uçar, Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri Koordinatörü Nuran Hakyemez ve çok sayıda kadın katıldı.
32 kadın yarışmacının hazırladığı birbirinden güzel aşureleri hem lezzet hem de görsellik açısından değerlendiren jüri üyeleri, hazırlanan birbirinden güzel aşureleri seçmekte zorlandı.
Hitit Mesleki ve Teknik Lisesi Yiyecek ve İçecekler Hizmetleri Alan şefi Hülya Hallı, Yiyecek ve içecek hizmetleri öğretmeni Ülkü Menşure Solak ve KKSM yiyecek ve içecek hizmetleri öğretmeni Adile Namar’dan oluşan jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu birincilik ödülüne ‘Mevlevi Aşuresi’ ile Fatma Tezcan, ikincilik ödülüne ‘Ahsen Aşk’ aşuresi ile Hatice Yiğiterol, üçüncülük ödülüne ‘Zemzem Şure’ aşuresi ile Emine Usta ve jüri özel ödülüne ‘Geçmişten günümüze şifa’ aşuresi ile Yasemin Savurgan layık görüldü. Dereceye girenlerin ödüllerini Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün eşi Hatice Külcü, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül’ün eşi Halime Gül, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’nun eşi Sıdıka Yabacıoğlu takdim etti. Hatice Külcü jüri üyelerine desteklerinden dolayı teşekkür ederek kahve fincanı takımı hediye etti.
Ödül töreni sonrasında, bütün katılımcılara aşure ikram edildi.