SUNGURLU’DA AŞURE BİRLİKTELİĞİ

Sungurlu Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirilen kardeşliğin ve paylaşmanın bereketi olan aşure geleneği bu yılda devam etti.

Belediyenin Atatürk meydanında düzenlediği programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Şahiner, “İnsanlık tarihinin pek çok önemli hadiselerin yaşandığı, vuslatıyla gönüllerde heyecan ve manevi bir atmosfer oluşturan muharrem ayı hicri yılın başlangıcıdır. Muharrem ayı bizlere değerlerimizi ve Kerbela’yı hatırlatır. Kerbela, Hz. Ali ve Hz. Fatıma’nın iki ciğer parelerinden biri olan Hz. Hüseyin ve 70’ten fazla mümin kardeşimizin şehit edildiği yerdir. Asırlardır yüreğimizi sızlatan, bağırlarımızı yakan bu elim hadise, efendimizin ve onun ehli beytini seven başta milletimiz olmak üzere bütün müminleri derinden yaralamıştır. Kültürü, mezhebi ve meşrebi ne olursa olsun bütün Müslümanları derin acılara sevk etmiştir” dedi.

Yapılan duanın ardından aşureler protokol üyeleri tarafından vatandaşlara dağıtıldı. Programa İlçe Kaymakamı Mitat Gözen, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Osman Polat, İlçe Emniyet Müdürü İrfan Korkmaz, belediye başkan yardımcıları, il genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.