CHP, SANDIĞA GİDİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Örgütü kongre süreci kapsamsında delege seçimlerinin yapılacağı tarihi belirledi.
Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, delege seçiminin 14-15 Ekim tarihlerinde parti binasında yapılacağını duyurdu.
Temsilde adaletin sağlanması açısından seçimlerde büyük önem arz eden Çarşaf Liste uygulamasının yapacaklarını bildiren Suludere, delege seçimleri sonucunda kazananın demokrasi olacağını, delegelerin aldıkları oy oranlarına göre belirlenerek temsilde hak ettikleri yeri bulacaklarını dile getirdi.
Suludere, Çarşaf Liste uygulaması ile yapılacak seçimlerde oy kullanma ve oy pusulasının hazırlanması sürecini hızlandırmak için bulundukları mahallelerde delege olmak isteyenlerin 12 Ekim 2017 Perşembe günü saat 17.00’ye kadar Çorum Merkez İlçe Başkanlığına kimlik belgesi ile şahsen başvuru yapmaları gerektiğini açıkladı.
Kongre takviminin partilerine yaraşır bir şekilde tamamlanmasını, adeta bir demokrasi şöleni şeklinde geçmesini arzu ettiğini söyleyen Suludere, “Ülkemiz için istediğimiz demokrasiyi önce kendi bünyemizde uyguluyoruz. İsteyen her arkadaşımızın aday olabildiği delege seçimleri şeffaf bir şekilde, büyük bir olgunluk içinde yapılacaktır. Tüm üyelerimizi demokrasi şöleninde oy kullanmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.