KÖYLERE KAMERE SİSTEMİ

  1. Mecitözü Kaymakamlığı, farklı uygulamalarına bir yenisini daha ekledi.
  2. Daha önce kaymakamlık imkanlarıyla köylere çok amaçlı yangın söndürme tankeri dağıtan, yol uygulamaları sırasında araç içinde bulunan yolculara dondurma ikramında bulunan, ilçe pazarının olduğu gün ücretsiz olarak vatandaşların şeker ve tansiyon ölçümlerini gerçekleştiren Mecitözü Kaymakamlığı bu sefer de ilçede bulunan bütün grup köy yollarını kameralandırarak köy güvenlik sistemini kurdu.
  3. Konu ile ilgili açıklama yapan Mecitözü Kaymakamı Coşkun Doğan, “Çorum Valimiz Necmeddin Kılıç’ın kaymakamlar toplantısında söylemiş olduğu bir cümleden esinlenerek bugün yeni bir projemizi daha uygulamaya koymuş bulunmaktayız. Bugün Mecitözü’nde köy güvenlik sistemini kurmuş durumdayız. İlçemizde bulunan bütün grup köy yollarına güvenlik kamerası koyduk. Toplam 10 noktada bu kameralar mevcuttur. İbek köyüne koyduğumuz kamera ile eski Amasya yolunu, Sülüklü köyüne koyduğumuz kamera ile ilçemizden Merzifon’a giden yolu kontrol altına almış durumdayız. Ayrıca Kalecik ve Kozören köylerine koyduğumuz kameralarla o bölgedeki grup köy yolunu kullanarak D-180 karayoluna çıkacak olan araçları da tespit edebilmekteyiz” dedi.
  4. Var olan 54 köyün herhangi birinden Çorum’a Amasya’ya ya da Merzifon’a geçmek isteyen bir aracın taktırdıkları kameralara yani köy güvenlik sistemine takılmadan yoluna devam etme ihtimalinin çok düşük olduğunu anlatan Kaymakam Doğan, “Köy güvenlik sistemi ile asıl amacımız şahısları suç işlemekten caydırmaktır. Mecitözü köylerinde artık kolay kolay hırsızlık yapılamayacaktır. Tali amacımız ise herhangi bir suç şüphesi olması durumunda elverişli deliller elde etmektir. Şöyle ki kameralarımızdan gündüz yüksek kalitede görüntü alabilmekteyiz. Kameralarımız geceleri ise plaka okuyabilmektedirler. Kayıtlar 15 gün saklanmaktadır. Köy güvenlik sistemimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.