KÜLCÜ’DEN HAVAALANI AÇIKLAMASI

  1. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Havaalanı konusunda önemli açıklamalarda bulunarak, Çorum’un bir bütün olarak hareket edip bu konuya Ankara’yı ikna etmesi gerektiğini söyledi.
  2. Havaalanı ile ilgili tartışmalara girmeyi doğru görmediğini belirten Başkan Külcü, “Başbakanımızın söylediği sözün üstüne bir sözü basına açık bir yerde söylemem” dedi.
  3. Zaman zaman basında yapımına başlanan, ancak yarım kalan havaalanı cümlesinin kullanıldığını hatırlatan Başkan Külcü, “Çorum’da yapımına başlanan, yarım kalan havaalanı yok. Kimse kendini de kandırmasın, milleti de kandırmasın. Öyle 300-500 bin TL ödenekle özel idare araçlarına mazot parası gönderilip, alanda çalışma yapılmasıyla havaalanı yapımına başlanmış olmuyor” diye konuştu.
  4. Külcü, “Biz diğer siyasi aktörler, milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşları, işadamlarıyla oturup konuşur, derdimizi tekrar Ankara’ya iletiriz. Bir gün mutlaka oradan olumlu cevap alacağımıza inanıyorum” ifadelerini dilme getirdi.
  5. Havaalanı yapımı için söz edildiği gibi rakamların 20-30 milyon civarında olmadığını ifade eden Külcü, bir havaalanının 100 milyon TL’ye mal olacağını açıkladı.
  6. Başbakan Binali Yıldırım’ın Kırkdilim için 450 trilyon kaynak ayrıldığını açıkladığını hatırlatan Başkan Külcü, “Kırkdilim için 450 milyon ayıran bir devlet. Havaalanı için de 100 milyon TL bütçe ayırır. Yeter ki biz bunun Çorum için gerekliliğine Ankara’yı ikna edelim. Buna da ben inanıyorum. İnşallah Çorum 2023’te havaalanına da kavuşmuş olacaktır” şeklinde konuştu.