KAYBEDİLENE DEĞİL, KAZANILANA BAKMALI

Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı’nda belki kalitesi düşük, ama atmosferi yüksek, heyecanlı, bol gollü, penaltıların, kartların havada uçuştuğu bir maç izledik.

İlk dakikalarda rakibi boğan bir baskı kuramamasına rağmen, sahada ne yaptığını bilen, özellikle savunma beklerinin katkılarıyla ataklar geliştiren, orta alanı iyi kapatan, uzun topların aksine kısa paslarla rakip yarı alanına giden bir Belediyespor vardı.

Bu görüntü sadece Mehmet Zahit’in gördüğünü kırmızı karta kadar devam etti.

Mehmet Zahit’in kırmızı kartından çok o dakikada yaşananların daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Bana göre maçın en güzel yanıydı, genç futbolcunun gördüğü kırmızı kart sonrası yaşadığı büyük üzüntü karşısında döktüğü gözyaşlarına bir kısım tribünlerin alkışlarla verdiği destek…

Mehmet Zahit, tecrübesizliğinin ve bir anlık gafletinin kurbanı oldu, ancak oyunda kaldığı sürece performansı ile bu takıma çok faydalı olacağını gösterdi.

Umarım teknik heyet, kaçan 2 puanın faturasını genç futbolcunun bu hatasına kesmez de kazanma yoluna gider.

İlkyarının sonlarında gelen penaltı ve ikinci yarının başlarında Abuzer’in attığı mükemmel gol, sevincimizi doruğa ulaştırdı.

Ardından 3 dakikada yenilen 2 gol, futbolda rehavetin ne kadar zararlı olduğunu gösterdi.

Hatta futbolun “atamayana atarlar” kuralı da Doğan Can’ın kaçırdığı golün dönüp Belediye kalesine ikinci gol olmasıyla işlemiş oldu.

Belki Çorum Belediyespor adına kendi sahasında özellikle de 2-0 öne geçtikten sonra berabere kalması burukluk yaratabilir, oysaki 9 kişi ile bir puan alınmasının daha önemli olduğunu düşünmeliyiz.

Zira haneye yazılan o bir puan oldu.

Eğer Belediyespor, 2-0 iken, 9 kişi ile verdiği mücadeleyi verse idi, belki de sahadan galibiyetle ayrılacaktı.

Evde kazanamama hastalığına bir an önce teşhis konulmalı…

Kangren olmadan da tedavisine bakılmalı. Eğer, bu durum bir-iki maç daha böyle giderse bunun telafisi pek mümkün olmaz.

Hakem ile ilgili birkaç söz söylememiz gerekirse, evet hakem gününde değildi. Çaldığı düdüklerle futbol oynanmasına pek müsaade etmedi, skora etki eden penaltılar, gösterdiği kırmızı kartların yanlış olduğunu söylemek de haksızlık olur.

Maç boyu hakeme küfürleriyle tepkisini gösteren taraftarların maçtan sonra da temposunu artırdığını gördük.

Hatta bazı kendini bilmezlerin sahaya atlayıp rakip takım oyuncularına saldırmaya kalktığına şahit olduk. Protokol tribünden pet şişeler, çakmaklar yağdırıldı.

Evet, beyler elinize geçti?

Maç bitti, giden gitti.

2 puan geri gelmeyecek, ama gelecek bir şey var, Çorum Belediyespor’a ceza… Boyutu ne olur bilinmez, ama Belediyespor mutlaka ceza alacak.

Zarar gören yine Belediyespor olacak.

Lütfen biraz daha aklıselim…