CEYLAN’DAN ABD’YE TEPKİ

  1. AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, ABD’nin vize kararına tepki göstererek, “Hiç de umurumuzda değil. Bu millet böyle feraset sahibi olduğu sürece bizim kimseye ihtiyacımız yok” dedi.
  2. Ortaköy Müftülük binasının açılış töreninde konuşan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, ülke gündemde yer alan konularla ilgili fikirlerini beyan etti. Milliyetçi, maneviyatçı neslin yetiştirilmesi gerektiğini anlatan Milletvekili Ceylan, bu konuda diyanete büyük görev düştüğünü, çocukların dinini devletin denetimi ve gözetimi altında öğrenmesi gerektiğine işaret etti.
  3. ABD’nin vize yasağı konusuna da değinen Milletvekili Ceylan, iki hain FETÖ’cünün tutuklanması nedeniyle bu yasağın getirildiğini ifade ederek, “Hiç de umurumuzda değil. Bu millet böyle feraset sahibi olduğu sürece bizim kimseye ihtiyacımız yok. ABD iki çalışanını bize sormadan aldı diyor da, kendisi bizim Halk Bankası Müdürümüzü tutuklarken bize mi sordu. Hain elebaşını niye vermiyorsun. Dediğimizde ABD Mahkemeleri var diyor. Orada mahkeme varsa, Türkiye’de mahkeme yok mu? Burası Muz cumhuriyeti değildir. Bunların sıkıntıları şu; Türkiye artık bizim dediğimizi yapmıyor, milletin dediğini yapıyor. Biz, milletin dualarıyla, desteği ile ayakta duruyoruz. O’nun için milletini yapacağız” diye konuştu.
  4. Adnan Menderes ve Turgut Özal’ın döneminden de bahseden ve ölümleriyle ilgili şüpheleri dile getiren Milletvekili Ceylan, Kuzey Irak’ta yaşanan gelişmelere de dikkat çekerek, “Bizim sınırımızda illegal devlet kurdurmayız, sınırımızda terörist devlet kurdurmayız. Dünyada karşımıza çıksa, milletimizi arkamıza alarak dimdik dururuz, Benim polisime, askerime kurşun sıkarlarsa da o toprakları onların başına yıkarız” dedi.
  5. Çorum’da da birlik beraberlik ve kardeşçe yaşamaya devam edeceklerini ve bir daha kimsenin 1980’leri Çorum’a yaşatamayacağına işaret eden Milletvekili Ceylan, Türkiye’nin tüm bölgelerinde birlik beraberliğin bozulmaması temennisinde bulundu.