ENGELLİ İSTİHDAMI TEMEL ÖNCELİĞİMİZ

  1. Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Türkiye Sağlık Turizmi Derneği tarafından düzenlenen Avrupa Birliği ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığının desteklediği “Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar” projesinin kapanış programına katıldı.
  2. Uslu, Ak Parti döneminde engelliler için yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “15 yıl boyunca engelli kardeşlerimizin istihdamı temel önceliğimiz oldu. Türkiye ilk engelliler kanununu 2005’te çıkartmıştır.2012’de ise dünyada bir ilke imza atılarak engellilerimiz, eğitim seviyesi ve engel gruplarına uygun sınavlara tabi tutulup şeffaf bir yöntemle uygun kadrolara yerleştirilmeye başlanmıştır. Kamu kurumlarında daha fazla ve daha iyi şartlarda engelli memur istihdamı, devletimizin son yıllarda önemle üzerinde çalıştığı bir sosyal politikadır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla tüm vatandaşlarımızın eşit haklardan yararlanmasını sağlama gayreti içerisindeyiz. Sadece kamuda değil, özel sektörde de, engelli istihdamı teşvik edilmektedir. Engelli çalıştıran işverenlere prim teşviki sağlanmakta hatta girişimcilik eğitimi alan ve kuracağı meslekte eğitim almış engellilerden kendi işini kurmak isteyen kardeşlerimize de hibe desteği verilmektedir.” dedi
  3. Uslu, “Engelleri aşmak, bir inanç meselesidir. Spordan sanata çok farklı alanlarda engelli kardeşlerimizin başarılarına şahit oluyoruz. Bu hepimizi gururlandırıyor. Göğsümüzü kabartan uluslararası başarılar, dünyanın dört bir yanında bayrağımızı dalgalandırıyor. Buradan bir kez daha İlk defa düzenlenen Türkiye’nin ev sahipliğini yaptığı EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası final maçında İngiltere’yi 2-1 yenerek Avrupa Şampiyonu olan Ampute Futbol Milli Takımımızı tebrik ediyorum” ifadelerini dile getirdi.