HER OKULA AİLE BİRLİĞİ ODASI

  1. Vali Necmeddin Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Çorum genelindeki her okulda “Okul Aile Birliği” odası oluşturulacağını açıkladı.
  2. Vali Necmeddin Kılıç, Halk Günü toplantısından önce Gazipaşa Ortaokulu  öğretmenleriyle bir araya gelen Vali Kılıç, eğitim alanında yapılan faaliyetler hakkında da bilgiler verdi. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenen Valiler Toplantısı’nda Çorum’u temsil ettiğini hatırlatan Vali Kılıç, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında tekli eğitim sistemine geçmek istediğini belirtti. Bu doğrultuda Çorum’da da tekli eğitime geçilmesi amacıyla şuana kadar 12 okul ihale edildiğini bildiren Vali Kılıç, okul yapımı için hayırseverleri de göreve davet etti. Okul Aile Birlikleri’nin okul yönetimi konusunda daha fazla aktif olmalarını arzu ettiklerini vurgulayan Vali Kılıç, bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Çorum’da bulunan her okulda bir “Okul Aile Birliği” odası bulunacağını, böylelikle birlik üyelerinin okulun eğitim ve öğretimine katkı sağlayabileceğini ifade etti.
  3. Kılıç, “Biz öğrencilerimizin eğitimleri için fiziki imkanları temin etmekle sorumluyuz. Biz bu imkanları öğrencilerimize vereceğiz ama içinde öğrencileri yetiştirme görevi öğretmenlerimize aittir. Öğretmenimizle dayanışma görevi de okul aile birliğine aittir. Okul aile birliklerimiz okulun ihtiyaç ve sorunlarını hem bize iletecekler, hem de mahallinden de çözmeye çalışacaklar. Okul aile birliklerimizi daha fonksiyonel bir hale getirmek istiyoruz. Her okulda okul aile birliklerine bir makam vermek istiyoruz. Bununla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü’nü talimatlandırdık. Okul aile birlikleri okulun yönetimine katılsın istiyoruz. Okuldaki eğitim ve öğretime olumlu katkıda bulunsunlar istiyoruz” ifadelerini dile getirdi.
  4. Konuşmasının ardından Vali Kılıç, öğretmenlerin sorun ve taleplerini dinledi.