ORTAKÖY, HİZMETİ BİZİMLE GÖRDÜ

  1. AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Ortaköy ilçesine AK Parti iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatırken, ilçeye özellikle 2014 seçimlerinden sonra hizmetleri adeta aktığını anlattı.
  2. Ortaköy Müftülük binası ve 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nun açılış töreninde konuşan Milletvekili Ceylan, Çorum’a yapılan hizmetlerden de bahsetti. Milletvekili Ceylan, 4 büyük ilçenin doğalgaz kullanabilir hale geldiğini, Mecitözü, Dodurga ve Oğuzlar’a da 2019’da doğalgaz kullanabilir hale geleceğini anlatırken, “Gün gelecek Ortaköy’de doğalgaza kavuşacaktır” şeklinde konuştu.
  3. Köylere yapılan hizmetleri de anlatan Milletvekili Ceylan, köylerin kanalizasyon, kilit taşı, asfalt kavuştuğunu, Avrupa’da olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde doğalgaza da kavuşacağını ifade etti.
  4. Ortaköy-Çorum yolu ile ilgili gelişmeler hakkında da bilgiler veren Ceylan, 25 kilometrenin ihale edildiğini, ihaleye katılan firmaların birbirini mahkemeye verdiğini ve bu mahkeme sonucunun beklendiğini anlattı.
  5. Ortaköy’de paslı borulardan su içildiğini, bunun değiştirildiğini, kanalizasyon ve atık su hatlarının yapıldığını belirten Ceylan, şehir içi geçişinin de kısa sürede tamamlayacaklarını vurguladı.
  6. 2014 yılında cenaze yıkama ve taşıma aracı olmadığını hatırlatan Milletvekili Ceylan, ilçede itfaiye aracının olmadığını, bunların temin edildiğini anlatırken, Başkan İsbir’in 450 bin TL değerinde kamyon talep ettiğini, bu isteği de yerine getireceği sözünü verdi.
  7. 2014 yılında Taner İsbir göreve geldiğinde Ortaköy Belediyesi’nin 2.4 milyon TL borcu olduğunu belirten ve şu anda Belediye’nin borcunun olmadığını açıklayan Ceylan, Başka İsbir’i yapılan bunca çalışmaya rağmen belediyeyi borçsuz hale getirmesinden dolayı tebrik etti.
  8. Ortaköy’e stat sözünün olduğunu ve bunun için de 600 bin TL ödenek sağladığını bildiren Milletvekili Ceylan, yer teslimi konusunda bir sıkıntı yaşandığını, bu sıkıntının giderildiğini ve kısa sürede stada başlanacağını açıkladı.
  9. İlçeye tarım müdürlüğü binasının da yapılacağını duyuran Ceylan, Ortaköy’de 30 milyon tutarındaki Yükderesi Barajını yaparak, 3 bin 500 dönüm arazinin sulanacağını kaydetti.