ORTAKÖY’E 4-6 YAŞ KUR’AN KURSU

  1. Ortaköy Müftülük binası, düzenlenen görkemli bir törenle Milletvekili Ahmet Sami Ceylan tarafından hizmete açıldı.
  2. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan açılış töreninde daha sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu.
  3. Bünyesinde 4-6 yaş gurubu Kur’an kursu ve gençlik merkezinin de yer aldığı modern bina hakkında bilgilerin verildiği törene AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Ortaköy Kaymakamı Coşkun Doğan, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, Müftü Dr. Ahmet Akın, Ortaköy Müftüsü Yüksel Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Osman Kara ve çok sayıda davetli katıldı.
  4. Törende konuşan Belediye Başkanı Taner İsbir, ilçeye yapılan hizmetleri hatırlattı. Göreve geldiği 2014 yılında Ortaköy’ü köy olmaktan çıkarıp kent haline dönüştürmek arzusuyla bu göreve talip olduklarını vurgulayan İsbir, Ortaköy’ün lider ilçe olacağını iddia etti. İsbir, ilçede birlik beraberliğe her şeyden daha fazla ihtiyaç olduğunu dile getirerek, konuşmasını bir şiirle tamamladı.
  5. İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın da Ortaköy’e yapılan eserin birlik beraberliğin perçinleşmesine vesile olmasını temenni etti.
  6. Ortaköy Kaymakamı Coşkun Doğan ise, binanın yapımına katkı verenlere teşekkür etti.
  7. Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül de, 4-6 yaş Kur’an Kursu’nun 116 sene önce hayalleri olduğunu, bu dönemde bu kursu alanların cezalandırıldığını dile getirdi. Gül, Çorum Belediyesi olarak dini hizmetlerde 135 milyon TL bütçe kullandıklarını da ifade etti.
  8. Törende son olarak da Milletvekili Ahmet Sami Ceylan kürsüye geldi. Müftülük binasının Ortaköy’e hayırlı olmasını temenni eden AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, emeği geçen herkese teşekkür etti. Milletvekili Ceylan, mevcut müftülük binasını da restore ederek büyük yaşlar için Kur’an Kursu haline getireceklerini anlattı. Din hizmetlerinin önemine vurgu yapan AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, modern bir binada verilen hizmetlerin, Ortaköy’e daha çok huzur ve mutluluk katacağına inandıklarını dile getirdi.
  9. Konuşmaların ardından binanın açılışı Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve diğer protokol üyeleri tarafından yapıldı.
  10. Açılışın ardından da Milletvekili Ceylan, Kur’an Kursu’nda eğitim gören çocuklarla sohbet etti.