KİMSE AÇ VE AÇIKTA KALMAYACAK

  1. Vali Necmeddin Kılıç ilçe ziyaretleri kapsamında Bayat ilçesini ziyaret etti.
  2. Ziyarete Vali Kılıç ile birlikte İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu ve daire müdürleri ve ilçe yöneticileri katıldı.
  3. İlçede mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Kılıç, burada bir istişare toplantısı yaptı. Toplantıda Bayat Kaymakamı Oğuzhan Ocak, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Bayat Belediye Başkan Vekili Hüseyin Şahin, il genel meclis üyeleri, Bayat İlçesi mahalle ve köy muhtarları hazır bulundu.
  4. Toplantının başında Bayat Kaymakamı Oğuzhan Ocak’tan ilçe hakkında brifing alan Vali kılıç, yaptığı konuşmada, “Bizim ilimizde kimse aç kalmayacak, açıkta kalmayacak. Hiç kimse üşümeyecek. Biz güçlü bir devletiz. Devletimiz yardım verip de ihtiyaç sahibine o yardımı vermeyen memuru sorumlu tutarım.
  5. İlçemizde vatandaşımızın tüm su kaynakları tespit edilip içme, kullanma, sulama suyu olarak projelendirilip halkımızın hizmetine sunulacak.
  6. Özellikle gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korunması için gençlerimizi spora yönlendirerek onları koruyacağız. Bu nedenle gençlerimizin spor yapacağı spor alanlarını çoğaltacağız. İl genelinde parke taşsız, asfaltsız ve kanalizasyonsuz köyümüz kalmayacak” dedi.
  7. Toplantının devamında mahalle ve köy muhtarlarını ayrı ayrı dinleyen Vali Kılıç, onların sorunlarını ve taleplerini alarak beraberinde giden daire müdürlerini çözüm konusunda talimatlandırdı.
  8. Vali Kılıç, mahalle ve köy muhtarlarıyla yapılan istişare toplantısının ardından ilçeden ayrıldı.