ŞEYTANIN BACAĞI KIRILDI

  1. Çorum Belediyespor, kendi sahasında kazanamama talihsizliğini Arsin karşısında sona erdi.
  2. Ligde henüz yenilgi yüzü görmemesine rağmen kendi sahasında oynadığı 3 maçta da galibiyete ulaşamayan Belediyespor, Arsin karşısında mutlak galibiyet arzusuyla çıktı. Maçtan önce yönetimin kurban keserek kan akıttığı maçı Garnizon Komutanı Prs. Alb. Çetin Öcal, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kulüp Başkanı Zeki Gül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer ile yaklaşık 3 bin civarında taraftar topluluğu izledi.
  3. Rakibi karşısında her iki yarıda da üstün bir oyun ortaya koyan kırmızı-siyahlılar, 38. Dakikada Mücahit’in kendi kalesine attığı golle 1-0 öne geçti.
  4. İkinci yarıda da üstünlüğünü sürdüren Belediyespor, özellikle de Murat Hacıoğlu’nun oyuna girmesinin ardından üst üstte pozisyonlar buldu. Bunlardan birinde de 75. Dakikada Taner ile farkı 2’ye çıkararak rahatladı.
  5. Kalan bölümlerde Belediyespor’un atakları sonuç vermedi ve kırmızı-siyahlılar, kendi sahasındaki ilk galibiyetine ulaştı. Maçtan sonra Belediyesporlu futbolcular, galibiyet coşkusunu taraftarlarıyla kutladı.
  6. Diğer yandan Belediyespor, grupta yenilgisiz tek takım olarak kalırken, lider Uşakspor’un ardından da ikinci sıraya yerleşti.