SAĞLIK MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ ÇORUM’DA KALDI

  1. AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Samsun’a bağlanmak üzere olan Sağlık Merkezi Müdürlüğü’nün Çorum’da kalmasını sağladı.
  2. Çorum Eczacı Odası Başkanı Sönmez Çalışkan, Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde faaliyet gösteren Sağlık Merkez Müdürlüğü’nün personel sıkıntısı nedeniyle kapanma noktasına geldiğini ifade ederek, siyasilere çağrı yaptı. Çalışkan’ın bu çağrısını dikkate alan AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, eczacılarla bir görüşme yaptı.
  3. Eczacıların talepleri doğrultusunda harekete geçen Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile görüştü.
  4. Yapılan görüşme hakkında açıklama yapan Milletvekili Ceylan, eczacıların reçete işlemleri Samsun’da yapılırken, il başkanlığı döneminde Çorum’da SGK Sağlık Merkez Müdürlüğü’nün kurulmasının sağlandığını hatırlattı.
  5. Şu anda da kadro yetersizliği gerekçesiyle Sağlık Merkezi Müdürlüğü’nün kapatılarak, bu konuda Çorum’un yeniden Samsun’a bağlanması yönünde bir çalışmanın olduğuna dikkat çeken Milletvekili Ceylan, Bakan Jülide Sarıeroğlu ile bu konuyu görüştüğünü vurguladı.
  6. Bakan Sarıeroğlu’ndan Sağlık Merkez Müdürlüğü’nün Çorum’da kalmasını talep ettiğini açıklayan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Bakan Sarıeroğlu da müdürlüğün Çorum’da kalması yönünde talimat verdiğini bildirdi. Milletvekili Ceylan, Çorum Merkez Müdürlüğü’ne ayrıca ihtiyaç doğrultusunda 2 eczacı kadrosunun tahsisinin de yapıldığı müjdesini verdi.
  7. Milletvekili Ceylan, Bakan Sarıeroğlu’na taleplerini yerine getirmesinden dolayı teşekkür etti.