HOŞ BİR PAZARDI

 1. Çorum Belediyespor, yapması gerekeni yaptı, kazanması gereken bir maçı kazandı.
 2. Ligin geride kalan 7 haftasında dışarda “Aslan” evinde “Kedi” kesilen Belediyespor, 3 maçlık beraberlik serisi yakaladığı evindeki bu seriyi sona erdirmek amacıyla maça çıktı.
 3. Maçtan önce statta genel hava “bugün 3 puan bizim olacak” yönünde esiyordu.
 4. Nitekim taraftar desteğiyle özgüvenleri tavan yapan futbolcular da sahada temkinli başladıkları ilk dakikalardan sonra maça ağırlığını koydu.
 5. Rakibe boğucu bir baskı kuramasalar da, topu ayağa oynayarak orta alanda hakimiyeti ele geçiren Belediyespor, Özgür’ün şekillendirdiği ataklarla sürekli gol aradı.
 6. Rakibe neredeyse hiç pozisyon vermeyen Belediyespor, karambolden gelen golle rahatladı.
 7. İkinci yarıda özellikle de Murat Hacıoğlu’nun oyuna girmesi takımın havası değiştirdi. Tecrübeli futbolcu akıl dolu bir hareketle ikinci golle büyük katkı sağlarken, daha sonra arkadaşlarını gol bölgelerinde buluşturan paslarıyla da klasını ortaya koydu.
 8. Genel anlamda Belediyespor, kazanması gereken bir maçta gerekeni yaptı ve kazandı.
 9. Galibiyetten dolayı tüm futbolcuları ve teknik heyeti tebrik ediyorum.
 10. Ancak, şunu da belirtmeliyim ki, sahada her şey tozpembe değildi.
 11. Özellikle de sağ bek konusunda teknik heyetin takıntısını anlamış değilim.
 12. Teknik Direktör Yusuf Tokuş, sağ ayağını sadece yürümek için kullanan Yakup’tan sağbek yaratmakta ısrarcı…
 13. Yakup iyi niyetle verilen görevi yerine getirmek için çırpınıyor, ancak topu hep sol ayağıyla kullanmak zorunda kaldığı için de verimli olamıyor. Her ayağına gelen topu ister istemez ortaya çıkarmak durumunda kalıyor. Bu davranışı bu maçta olmadı, ama güçlü bir rakip karşısında sıkıntı yaratabilir.
 14. Hocanın bu duruma bir çözüm bulması lazım.
 15. Bildiğim kadarıyla iki tane sağ bek transfer edildi. O futbolcular yetersiz ise neden transfer edildi, yeterli ise neden oynatılmıyor?
 16. Bunun yanısıra sağ ve sol açık bölgelerinde yetenekli futbolcular olmalarına rağmen Salim ve Yasin etkisiz görünüyor. Bütün pozisyonlar orta alandan Özgür’ün liderliğinde geliştirildi.
 17. Her rakip Arsin olmayacak, maçta bu şekilde geçmeyebilir, kanatların mutlaka devreye sokulması lazım.
 18. Bu arada bir paragrafta protokol tribününe ve kapısına açmak istiyorum. Bu tribünün düzeni bildiğimiz kadarıyla Spor İl Müdürlüğü’ne ait. Yani kulübün bir sorumluluğu yok.
 19. Tribün protokolün hiçbir noktasında yer almayan onca insanla doluyor. Bu insanlar arasında kendini bilmezler çıkıp hakeme pet şişe atabiliyor, küfürler savurabiliyor.
 20. Bu insanlara kimsiniz, necisiniz diye soran eden olmuyor. Kendini bilmez haddini aşan özel güvenlik görevlisi de çıkıp tribünde görev icabı bulunan kimseleri sorgulama cüretini gösterebiliyor.
 21. Allah aşkına bu tribünün düzenini kim sağlayacaksa, sağlasın…
 22. Tribünleri renkli bir görünüme büründüren taraftarları da ayrıca verdikleri destekten dolayı tebrik etmek istiyorum. Taraftar dediğin, hep böyle olmalı, yeniliklere açık, küfre karşı, takımına tam destek…
 23. Çorum Belediyespor’un yanı sıra Pazar günü yüzümüzü güldüren bir sonuç ta Etispor’dan geldi.
 24. İlkyarısının büyük bir bölümünü izlediğim Etispor, çok kötü göründüğü maçta Görelespor’u ikinci yarıda attığı gollerle yendi.
 25. Etispor da tebriki hak ediyor. Ancak, 300-500 bini bulan bütçeli rakiplerle baş etmesi pek mümkün görünmüyor.
 26. Etispor’un öncelikle “atan ve tutana” ihtiyacı var.