CHP, YİNE TEPKİ GÖSTERDİ

  • Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları, Müftülükleri nikah kıyma yetkisi verilmesine tepki göstermek amacıyla bir imza kampanyası başlattı.
  • Parti binası önünde sabah saatlerinde kurulan stantta partili kadınlar, vatandaşlardan kampanyaya destek olmalarını istediler. İl Kadın Kolları Başkanı Firdevs Yalçın, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke ile partili kadınların yer aldığı stantta ilk imzalar da yine partili kadınlar tarafından atıldı.
  • Kadın Kolları Başkanı Firdevs Yalçın, CHP kadın kolları olarak dün akşam meclisten geçen Müftülere Nikah Kıyma yetkisini veren yasaya karşı mücadelelerinin süreceğini belirtti. Firdevs, Yalçın, Müftülüklere resmi nikah yetkisi verilmesinin, Anayasa’nın laiklik, eşitlik ilkesine, medeniyet kanununa aykırı olduğunu ileri süren Firdevs Yalçın, denetimsiz imam nikahının toplum içinde meşrulaşacağını, çocuk evliliklerinin artacağını iddia etti. Firdevs, son olarak da “Gel bir imza da sen at, geleceğine sahip çık” diyerek imza kampanyasını başlattı.