GREYDER İÇİN SIRA BEKLENMİYOR ARTIK

  • Çorum Merkez Köy Muhtarları Derneği Başkanı Zeki Oral ve köy muhtarları19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret etti.
  • Ziyaret sırasında Dernek Başkanı Zeki Oral, Başkan Külcü’ye çiçek verirken, Külcü’nün hiçbir desteği kendilerinden esirgemediğini belirterek, bundan dolayı teşekkür etti.
  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise Belediye olarak muhtarlarla çok yakın bir çalışma içinde olduklarını ifade etti.
  • Türkiye’de köylere yönelik hizmetleri dün planlayan Köy Hizmetleri bugün ise İl Özel İdare’de ki değişimi dönüşümü yakından gördüğünü kaydeden Başkan Külcü, “15 yıl öncesine gittiğimizde bizim greyder için sıraya girdiğimiz günler vardı. Greyderi bulup mazotu için beklemek zorunda kaldığımız günler vardır. Hamdolsun bunlar bugün çok çok gerilerde kaldı. Artık bugün kanalizasyon problemini neredeyse konuşmaz hale geldik. Köylere oyun gruplarının yerleştirildiği bir dönemdeyiz. Bunlar ülkemizde bir yandan da yenilenmeyi tazelenmeyi ifade ediyor. Dünden bugüne nasıl bir çabayla hepimizin ortak gayretiyle gelmişsek inancım o ki bugünlerden çok daha ileri noktalara belediyesiyle muhtarıyla valisiyle, iktidar ve muhalefet milletvekilleriyle birlikte herkes işin bir ucunda tutarak Allah’ın izniyle daha ileri hedeflere daha ileri noktalara hep birlikte yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.