ÇORUM’U ANALİZ ETTİLER

  • Radyo Gün Yönetim Kurulu Başkanı ve Kanal 101 Genel Koordinatörü Güngör Atak ile Kanal 101 Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Güley, “Analiz” isimli yeni bir programa başladı.
  • Çorum’un uyduna yayın yapan tek kanalı olan TV19 ekranlarında Perşembe günleri saat 20.00’de canlı olarak yayınlanacak programın ilki geçtiğimiz Perşembe günü yapıldı.
  • Mehmet Güley’in hem moderatör, hem yorumcusu olduğu programda, Güngör Atak dada olaylara farklı yaklaşım gösteren yorumlarıyla dikkat çekti.
  • Atak ve Güley, başta Çorum’un gündeminden düşmeyen Havaalanı konusu olmak üzere, il genel meclisi, belediye meclisi, CHP delege seçimleri, müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesi gibi konuları tartışıp, yorumlarken izleyicilerden gelen sorularla ilgili de görüşlerini dile getirdiler.
  • Havaalanı konusunun bazı kesimler tarafından sulandırıldığı yönünde yorumlar yapan iki, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün Ankara ikna edilmesi yönündeki sözünün dikkate alınmasını ve birlik beraberlik içerisinde hareket edilerek yatırımın Çorum’a getirilmesi gerektiğini dilme getirdiler. Milletvekili Salim Uslu’nun bazı sözlerinin doğru olmadığını ifade eden Atak ve Güley, Salim Uslu’nun altı çizilmesi gereken sözlerinin de yabana atılmaması gerektiğini vurguladılar.
  • İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya’nın davranışları, yaptıkları ve özelikle de 1 milyon rüşvet teklif edildiği yönündeki açıklamalarıyla tüm müteahhitlerin zan altında bırakıldığını söyleyen yorumcular, son olarak yaptığı tehdit ve hakaretlerle davalık olmasını da hatırlattılar.
  • Belediye meclisinde CHP’li Özgür Kılıç’ın Başkan Külcü hakkındaki sözlerini yorumlayan Atak ve Güley, CHP’de yapılan delege seçimlerinin demokratik bir ortamda geçmesi konusunda fikir birliğine vardı.
  • Müftülere nikah yetkisi verilmesi kanunu ile ilgili konuda ters düşen yorumculardan Mehmet Güley, “Papaz nikah kıyıyor da, müftü neden kıymasın. Yüzde 99’ı Müslüman bir ülkede müftülerin nikah kıymasından neden rahatsızlık duyuluyor” derken, Güngör Atak, ise müftülerin öncelikle dinin doğru anlatılması konusuna kafa yormalarını, 15 Temmuz’a görüldüğü gibi dini kullanan cemaatlerin çıkmaması için mücadele etmesi gerektiğini savundu.
  • İnsani Değerler Platformu’ndan eleştiriye tahammül gösteremeyerek ayrılan sendikaların da eleştirildiği programda izleyicilerden gelen yorumlar da dikkate alındı. Gelen talepler doğrultusunda Çorum’da su bedellerin yüksek olduğu konusunda eleştirileri ifade eden ikilinin programı toplumun her kesiminden takdir topladı.
  • Mehmet Güley ve Güngör Atak’ın zaman zaman konuklarını da ağırlayacağı “Analiz” programı her Perşembe saat 20.00’de TV 19 ekranlarında canlı yayınlanacak. Program, Kanal 101’den de bir sonraki gün yayınlanmaya devam edecek.