ÇİMENTO ARAZİSİNE İMAR İZNİ VERMEM

  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, belediye başkanı olduğu sürece, çimento fabrikası karşısında bulunan yeşil alanın imara açılmasına izin vermeyeceğini söyledi.
  • Çorum Çimento Fabrikası ile ilgili yaşanan gelişmeyle ilgili soruyu da yanıtlayan Külcü, Çimento Fabrikası’nın sahibi olduğu şirketin Sivas’taki yatırımında planlama hatası yaptığını, bu yatırımdan karlılık görmeyince de bir takım arayışa geçtiğini dile getirdi. Bu arayış çerçevesinde de Sivas’ta ürünün işlenip, nihai aşamada da Çorum’a getirileceğini belirten Külcü, değirmenlerin ilk aşamasında çalışanları da bu sebepten dolayı işten çıkardıklarını söyledi.
  • Belediye olarak fabrika karşısında bulunan 300 dönüm yerin imara açılmasını istediklerini bildiren Külcü, “Ben belediye başkanı olduğum sürece, çimento fabrikası da orada olduğu sürece yeşil alanların imara açılma imkanı yoktur dedim. Daha sonra gazetelere ilanlar verdiler. Alan olursa, zor durumda kalmasın diye emlakçıları uyardık” diye konuştu.
  • Fabrikanın kapanmasının şu anda söz konusu olmadığını kaydeden Külcü, fabrika arazisinin birileri tarafından satın alındığı yönündeki söylentilerin de doğru olmadığını sözlerine ekledi.