ÇORUM, BÜYÜKŞEHİR OLUYOR

  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, önümüzdeki 2-3 aylık sürede Büyükşehir Yasası’nın çıkabileceğini açıkladı.
  • Anayasa’ya göre, seçim yasalarında yapılan değişikliklerin son bir yıl içerisinde yapılması halinde o seçimde uygulanmadığını açıklayan Başkan Külcü, 2019 yılında yapılacak seçimlerden en az bir yıl önce değişikliğin yapılması gerektiğine dikkat çekti. Ankara’da yaptığı görüşmelerde edindiği itibanın birkaç ay içinde Büyükşehir Yasası ile ilgili düzenlemelerin yapılacağı yönünde olduğunu bildiren Külcü, 500 bin mi, 300 bin mi olacağının birkaç ay içinde açıklanabileceğini söyledi. Başkan Külcü, Büyükşehir Yasası ile ilgili Çorum’un en şanslı illerden biri olduğunu söyledi.
  • DESTEKLER İTİBARIMIZI ARTIIYOR
  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi’nin kardeş belediyelere yaptığı hizmetlerin, Çorum’un itibarını artırdığını söyledi.
  • Hasan Zahir Lokantası’nda düzenlenen sohbet toplantısında Belediye hizmetleri ve kardeş belediyelere yapılan çalışmalarla ilgili soruyu yanıtlayan Başkan Külcü, Ağrı, Mardin, Yozgat, Sinop ve Kırıkkale’de ilçelere yapılan çalışmaları anlattı. 10 yıl önce İstanbul Bağcılar Belediyesi’nin Çorum’a gelerek park yaptığını hatırlatan Külcü, “Buna iki açıdan bakmalıyız. Birincisi, belediyeler arasında dayanışma ve yardımlaşma. Diğeri de demek ki 10 yıl önce Çorum Belediyesi, Bağcılar Belediyesi’nden yardım olarak park yapımını kabul edecek haldeydi. O belediyeyi şimdi Çorum dışında illerin ilçelerine yardım eden belediye haline getirdik. Bunu görmezsek, kendimize haksızlık ederiz” diye konuştu.
  • Bugün o ölçekte 35 parkın yapıldığını kaydeden Külcü, ilçelere yapılan hizmetlerin Çorum Belediyesi’nin itibarını yükselttiğini dile getirdi.