HASTANE VE STAD AÇIKLAMASI

  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum ziyareti sırasında stadın hastaneye yakınlığı konusunda kendisini tenkit ettiği söylentilerinin yalan olduğunu söyledi.
  • Hastane konusunda da gündemi meşgul eden konular hakkında soruları yanıtlayan Başkan Külcü, Belediye olarak yerinin tespiti ve kamulaştırılmasıyla hiçbir alakalarının olmadığını hatırlattı.
  • Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan en muhteşem kamu binalarından biri olduğunu dile getiren Külcü, kalite bakımından 5 yıldızlı otel konumundaki hastanedeki verilen kaliteli hizmetlerin görmezden gelinemeyeceğini ifade etti.
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum ziyareti sırasında “Hastane yanına neden stad yaptınız” diye kendisini tenkit ettiği yönündeki soruyu da yanıtlayan Başkan Külcü, “Bu yalanı kim çıkarıyorsa Allah’a havale ederim. Sayın Cumhurbaşkanımızla aramızla böyle bir diyalog geçmedi. Sadece İmam Hatip Külliyesi’ne dönerken, burası da yeni stadımız dedim. ‘Siz mi, bakanlık mı yaptırıyor’ diye sordu. ‘Biz yaptırıyoruz’ dedim, O da ‘iyi o zaman’ dedi” hatırlatmasında bulundu.
  • Stadın Hastane’ye yakın olmasını eleştirenlere de cevap veren Başkan Külcü, “Bir yıl boyunca stada gelen taraftarlar hiç durmadan bağırsa, 25 saat yapıyor. Kaldı ki bizim taraftarımız en fazla 15 dakika bağırıyor. Bir yıl boyunca bu da 8.5 saat yapar. Kaldı ki bu stadın üstü tamamen kapalı, ses düzenini dışarıya götürmeyecek sistemi de var. Sanki, gürültüden kimse duramıyor. Yaptığımız işleri değersizleştirmeye yönelik bir çaba olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.