KÜLCÜ’DEN TRABZON YORUMU

  • Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediyespor’un Trabzonspor ile oynayacağı kupa maçının bilet fiyatları konusunda açıklama yaptı.
  • Hasan Zahir Lokantası’nda düzenlenen sohbet toplantısında Çorum Belediyespor ile Trabzonspor arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası maçıyla ilgili olarak soruyu yanıtlayan Başkan Külcü, kupa maçında bilet fiyatlarının daha önce açık 50, kapalı 100 olarak belirlendiğini, ancak şu anda açık 30, kapalı 60 TL’ye düşürüldüğünü açıkladı. Bilet fiyatlarını belirlerken, Trabzonspor’u hala 4 büyük olarak gördükleri için böyle bir karar aldıklarını ve daha sonra Trabzon’un aldığı kötü sonuçların ardından revize ettiklerini kaydeden Külcü, indirilen rakamların yüksek görülmemesi gerektiğini vurguladı.
  • Çorum Belediyespor’u sadece Belediye Başkanının sırtına yıkarak götürmenin mümkün olmadığına dikkat çeken Külcü, “Bu işleri ne kadar tabana yayabilirsek işimiz o kadar kolaylaşır. Her maçta futbol takımının 70-80 bin TL maliyeti var. Bizim 5-6 bin kişi maçlarımıza geliyor. Bunlar 20 TL verse, ayda 40 TL verir. 8 ayda toplamın 300 TL eder. Eğer bunu verseler bizim yükümüzü hafifletirler. Bırakın vermeyi geçen sene oynadığımız Trabzon kupa maçında sahte biletler çıktı. Bu sene bilet satışını geç başlattık ve bir takım tedbirler aldık” diye konuştu.
  • Taraftarların da sahaya girmek için parasında, sahaya girdiğinde de sesinden fedakarlık yapması gerektiğine vurgu yapan Başkan Külcü, statta küfürlere de tepki gösterdi.