KÖYLERİN ARTIK ÇÖP SORUNU YOK

  • Çorum Valiliği İl Özel İdaresi’nin çok daha güzel, yaşanabilir köyler için hizmetleri seri bir şekilde devam ediyor.
  • Bu anlamda köylerin çevre temizliği de İl Özel İdaresi tarafından önem kazanıyor. Köylerde ki çöpler toplanarak kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın çöp sorunu da çözüme kavuşturulurken, köylerinde ki çöplerin alınmasından dolayı çok memnun olduklarını dile getiren Büğdüz Köyü Muhtarı Emin Yandım, haftada bir kez periyodik olarak çöplerinin alındığını ve çöp sorununun çözüldüğünü belirtti.
  • Köylerinde 200 hane olduğunu ve yaklaşık nüfusun 600 olduğunu söyleyen Çorum Merkeze bağlı Büğdüz Köyü Muhtarı Emin Yandım, köylerine yapılan hizmetler hakkında da bilgiler verdi.
  • Yandım, “4.000 metre boru döşenerek içme suyumuz getirildi. Ayrıca bin tonluk içme suyu deposunun sondajı yapıldı ve büyük bir kısmı yapıldı, yakında çalışmaya başlayacak. Köyümüzde bulunan köy konağı ve okulun bakım ve onarımları için İl Özel İdaremiz destekte bulundu. Mevcut kanalizasyon hattımıza ilave olarak 1.000 metre daha yapılacak. Oyun parkımız mevcut. Köyümüz içine ayrıca 7.000 m² kilit taşı döşenmiştir. Çiftçilerimizin ve köylülerimizin arazilerini sulama yapabilmeleri için hazırlanan sulama göleti projesi de hazırlandı ve yapımını bekliyoruz. Ayrıca bizim 500’er tonluk iki ayrı havuzumuz var ve biz buralardan damlama suyu yapmak istiyoruz. Biz Büğdüz Köyü olarak Hatap Barajı’nın suyundan da yararlanmak istiyoruz.” diye konuştu.
  • Büğdüz Köyü Muhtarı Emin Yandım, konuşmasının sonunda hizmet ve desteklerinden dolayı Çorum Valiliği’ne, İl Genel Meclisi’ne ve İl Özel İdaresi’ne teşekkür etti.