ENGELLİ GENCİN AZMİ!

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi gençleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti. Mahmut Atalay Gençlik Merkezi çalışanları gönüllü gençlerle birlikte engelli gençleri Gençlik Merkezinde ağırladılar.

Gençlik Merkezinde sıcak bir aile ortamında gerçekleştirilen programda, gençler birbirleriyle bir süre sohbet etti. Ardından Çorumlu yazarlar Bahri Güven ve Selahaddin Aydemir’in edebiyat üzerine yaptığı söyleşi gençlerin ilgi odağı oldu. Engelli gençlerden “Bekir Madan hakkında bahseden Engelli Eğitim Merkezi Eğitmenleri; Bekir Madan’ın doğumdan sonra vurulan hatalı iğne sonucu engelli kaldığını, okuma-yazmayı babası sınıf öğretmeni olan Talip Madan tarafından öğrendiğini ve ortaokulu dışarıdan bitirdikten sonra, eğitim hayatına şimdi de açık lise okuyarak devam ettiğini onun bu azminin tüm insanlığa bir örnek teşkil ettiğini ifade ettiler.

Program sonunda Bekir Madan yazdığı yazı ve şiirlerin bir kısmını Çorumlu yazarlar Bahri Güven ve Selahaddin Aydemir’e hediye etti. Ayrıca Mahmut Atalay Gençlik Merkezi gönüllü gençleri de kendilerinin perspektif sanatı ile yaptığı Beşiktaş Jimnastik ve Spor Kulübü Armalı tabloyu Bekir Madan’a hediye etti.

Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi tarafından organize edilen, gençlerin geleceğe dair motivasyonlarını arttırmak amacıyla sürdürülen bu tür programların devam edeceğini bildiren Gençlik Merkezi yöneticileri programlara katılmak isteyen gençleri Gençlik Merkezine davet etti.