GÜL’DEN RODALLEGA’YA TEPKİ

  • Çorum Belediyespor Kulüp Başkanı Zeki Gül, Trabzonsporlu Rodallega’nın yaptığı açıklamaların gerçekle örtüşmediğini söyledi.
  • Gül, maçın 63. Dakikasında kırmızı kart gören Trabzonlu futbolcunun maç sonrası yaptığı, “Irkçı söylemelere dayanamadım” söylerini şiddetle kınadıklarını belirtti.
  • Gül, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Takımımızın, Trabzonspor ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçının 63. dakikasında kırmızı kartla oyun dışında kalan rakip takım futbolcusu Rodallega’nın yaptığı açıklamalar tarafımızdan üzüntüyle karşılanmıştır. İsmi geçen futbolcu gördüğü kırmızı kartla ilgili olarak , “Irkçı söylemelere dayanamadım” gibi kendini kurtarma çabasına girmesi iftiradan başka hiçbir şey değildir. Çorum Belediyespor kulüp yönetimi olarak geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda Trabzonspor’u şehre ayak bastıkları andan itibaren adımıza yakışır bir şekilde misafir etmiş ve her türlü sorunlarıyla yakından ilgilenmişizdir. Maçı izlemek üzere şehrimize gelen Asbaşkanları Dr. Ahmet Çubukçu, çiçeklerle karşılanmış, bunun dışında yöneticilerimiz Trabzonspor kafilesini otelde ziyaret etmişlerdir. Trabzonspor teknik heyet, masör, malzemeci ve medya sorumlularına kadar da her türlü sorunlarını çözme noktasında en büyük ilgi gösterilmişken, kendi yaptığı hatayı kulübümüze ve futbolcularımıza yıkmaya çalışan Rodellega’yı şiddetle kınıyoruz. Kendi teknik adamları bile futbolcularıyla Türkçe anlaşamazken, bizim futbolcumuzun bu tür söylemde bulunduğunu ismi geçen futbolcu nereden anlamıştır? Şunu herkesin çok iyi bilmesini istiyoruz ki, Çorum Belediyespor kulübü olarak şehrimize gelen tüm takımlar bizim için önce rakip değil misafirdir. Kimsenin de Çorumluların misafirperverliğine gölge düşürecek hal ve söylemler içerisinde bulunmasına izin vermedik, vermeyeceğiz de. Bundan sonra da vermeyeceğiz. Bu maçta sahada görev yapan Trabzonlu ve takım kaptanımız olan Abdullah Karmil, olayı duyduğu anda böyle bir olayın söz konusu olmadığını, bir diğer Trabzonlu futbolcumuz Erhan Kurt’un da sosyal medya hesaplarından aynı yönde görüş bildirdiğinin bilinmesini istiyoruz. Mevcut kadromuzda bulunan futbolcularımızın ırkçılık gibi çağ dışı bir eylemde bulunmayacağına yönetim olarak kefiliz ve bundan sonra da kefil olmaya devam edeceğiz. Trabzonspor bizim için dost bir kulüptür, bundan sonra da öyle kalacaktır. Ancak bundan sonraki süreçte konuyla ilgili kendilerinden de bir açıklama beklemekteyiz. Ayrıca gerek A Spor, gerekse de ilimizin uydudan yayın yapan kanalı Anadolu Güneşi TV 19, bu maçı canlı yayınlamıştır. Herhangi bir görüntüde bizim futbolcumuz ırkçı bir eylem tespit edilirse, biz bu futbolcumuzu süresiz kadro dışı bırakmayı taahhüt ediyoruz. Aynı eylemi Galasaray maçı öncesi takımını yalnız bırakan ve suçu üstümüze yıkmayan bu futbolcu için Trabzonspor yönetiminden de bekliyoruz. Biz sözümüzün arkasındayız. En ufak bir şüphede dahi futbolcumuzu süresiz kadro dışı bırakacağız. Bakalım Trabzonspor yönetimi bu futbolcuyu cezalandırabilecek mi? Bizler dün olduğu gibi bundan sonra da takımızın haklarını her platformda koruyacağımızın bilinmesini istiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verdi.