JANDARMA SERVİSLERİ DENETLİYOR

  • Çorum İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri öğrencilerin okullarına güvenli taşınması için okullarda, köylerde, köy odaları ve kahvehanelerde eğitim seminerleri düzenliyor.
    Valilik’ten yapılan açıklamada, yapılan denetimlerde 3 araç trafik kanunu ve yönetmeliğinde belirtilen teknik şartlara uygun özelikte olmaması nedeniyle trafikten men edildi. Ayrıca 14 sürücüye de cezai işlem uygulandı.
  • İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri; il, ilçe, belde ve köylerden okullara öğrenci taşıyan Okul Servis Taşıtları ile özel olarak hizmet veren Okul Servis Taşıtlarının, sürücülerinin Karayolları Trafik Kanunu ve Yönetmeliği, Taşıma Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinde belirtilen hususlara uygunluğu yönünden denetim ve kontrollerini titizlikle yürütüyor.
  • Jandarma Trafik Ekiplerince, öğrencilerin güven içerisinde taşıması kapsamında yapılan denetimlerde; 2017 yılı Ekim ayı içerisinde, 85 araç kontrol edildi. Mevzuata uygun olmayan ve trafik kurallarını ihlal eden 14 sürücüye cezai işlem uygulandı. 3 araç ise 2918 sayılı karayolları trafik kanunu ve yönetmeliğinde belirtilen teknik şartlara uygun özelikte olmaması nedeniyle trafikten men edildi.