SÜRÜCÜ ADAYLARINA MÜJDE!

  • AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Türkiye Sürücü Kursu Eğitimcileri Konfederasyonu 6. Çalıştayı’nda, “Sürücü kurs sınavlarının belirli gün ve yerlerde yapılmak suretiyle zorlaştırılması yerine, sürücü adaylarının kendi özel durumlarına göre randevu alıp, sınavların sürekliliği ve sürdürülebilir hale getirileceği müjdesinin verildiğini açıkladı.
  • Uslu, AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı ile düzenlediği basın toplantısında, Antalya’da gerçekleştirilen çalıştaya, Ilıcalı ve MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal ile katıldıklarını belirtti.
  • Çalıştayda yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Uslu, “Sürücü kurs sayısının il veya ilçe nüfus durumu dikkate alınarak, sınırlandırılması söz konusu olmuştur. Ders saatleri, hocaların eğitim durumu veya uygulanabilir dersler ile sınav sisteminin geliştirilmesi gibi birçok konuda önemli mesafeler kat edilmiştir.” diye konuştu.
  • Salim Uslu, “Şimdi de sınavların belirli gün ve yerlerde yapılmak suretiyle zorlaştırılması yerine sürücü adaylarının kendi özel durumlarına göre randevu alıp sınavların sürekliliği ve sürdürülebilir hale getirileceği müjdesi bugün kendilerine verilmiştir.
  • Ayrıca diyalog gibi bir sihirli sözcüğün gereğine inananlar olarak, MEB ve Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu’nun çözüm ortağı olarak akıl, bilgi ve coşkularını ortaklaştırdıkları, çözümü birlikte arayıp ortak görüş oluşturduklarını da memnuniyetle görmüş oluyoruz.
  • Ülkemizde bulunan mülteci ve üniversite öğrencilerinin de ana dillerinin sürücü eğitimcilerine öğretilmesinin teşvik edilmesi, üniversitelerimizin trafik mühendisliği dalında yeni bölümler oluşturulması, üniversitelerimizin fakülte ve yüksekokullarda trafik öğretmenliği bölümlerinin açılması, Konfederasyonların da içinde bulunduğu sosyal diyalog mekanizmalarına ait yeni mevzuatlar oluşturulması en başta taleplerdendir.
  • Farklı aidiyetler, farklı ideolojiler ve farklı siyasal tercihlere rağmen federasyonların ve konfederasyonların bir araya gelmesi, bir arada kalabilmesi ve birlikte çözüm üretebilmesi başarısının cemile örneği bir sivil yapı ile karşı karşıyayız. Ülkemizde sayılarının nitel ve nicel olarak artması elbette memnuniyet vericidir” dedi.