TARLAYA SUYU AKITACAĞIZ

  1. Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da 2019 yılı sonuna kadar sulanabilir arazilerin yüzde 100’ünün sulanabilir hale getirilmesini hedeflendiğini belirterek, “Sulama ve Toplulaştırma olmazsa olmazımızdır” dedi.
  2. Milletvekili Ceylan, Çorum’da sulama ve toplulaştırma olmak üzere iki konu üzerinde yoğunlaşacaklarını söyledi. Özel İdare bütçesinden 2017’de 30 milyon TL aktarıldığını hatırlatan ve bunun yeterli olmadığını anlatan Ceylan, Çorum’da yeterli su kaynağının bulunduğu, Kızılırmak Tımarlı Projesi bittiğinde de sulama havzasının yeterli hale geleceğini kaydetti.
  3. 2018 yılının sonunda Tımarlı Projesiyle 100 bin dönüm arazinin sulanabilir hale geleceğini vurgulayan Ceylan, “Suyu tarla ile buluşturmamız lazım. Parolamız tarlaya suyu akıtacağız. Tarlaya suyu getireceğiz. 2019 yılı sonuna kadar da sulanabilir tüm arazileri suyla buluşturacağız” dedi.
  4. Toplulaştırma konusunda da Alaca’da yapılan çalışmadan da bahseden Milletvekili Ceylan, ilçelere yapılan ve yapılacak olan tarımsal destekler hakkında da gelişmeleri anlattı.
  5. Gıda, tarım ve hayvancılık müdürlüğü personellerine de tavsiyelerde bulunan Milletvekili Ceylan, “Çiftçi ile buluşacağız, eğer çiftçi ile bulaşamazsak verim alamayız” diye konuştu.
  6. Kırsalda refah seviyesinin arttığında herkesin kazanacağını dile getiren Ceylan, “Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine en yaklaştığı zaman da bu zaman. Hedefimiz dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmektir” ifadelerini kullandı.
  7. Çorum’da yapılan tarımsal ihracat rakamları hakkında da açıklamalar yapan Ceylan, Çorum’da 30 trilyon ihracat yapıldığı ve bunu yeterli görmediğini, 100-150 trilyona ulaşılması gerektiğini anlattı. Bunun yolunun da sulama ve toplulaştırma ile mümkün olacağını söyleyen Ceylan, AK Parti iktidarı döneminde başta genç çiftçi, kadın çiftçiler olmak üzere verilen desteklemeler hakkında da bilgileri paylaştı.
  8. Ceylan konuşmasının sonunda da birlik beraberlik mesajı verdi.