UMRE İÇİN YARIŞTILAR

  1. Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde tüm İllerde düzenlenmesi istenilen “İşitme Engellilere Yönelik Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması” sonuçlandı.
  2. Yarışmada dereceye giren 9 yarışmacının ödülleri İl Müftülüğünde verildi.
  3. Müftülük makamında düzenlenen ödül törenine İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın, Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu, İl Vaizi Ramazan Şen, Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şube Yöneticisi Ramazan Tarık Gökçe, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü İşaret Dili Tercümanı Ömer Albayrak, Ahilyas Kuran Kursu Öğreticisi ve İşaret Dili Tercümanı Esra Şen ve yarışmaya katılan 9 işitme engelli yarışmacı katıldı.
  4. İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın, “Engelli Olmanın Zahmet değil Rahmet’ olduğuna işaret ederek “Engelli olmanın bir eksiklikten ziyade ilahi bir sınav olduğunu unutmamız gerekiyor. Hele de bu sınavımızı verirken hayatımıza uyum sağlayıp yaşabiliyorsak ne mutlu. Hayat mücadelesinde zahmet çekenlerin en büyük mükafatı alacağına yürekten inanıyorum. Çünkü Rabbimizin emrinde ve Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimizin hadis-i şeriflerinde bu durumlara işaret ediliyor. Unutmayalım ki Bu dünyada her bir birey birer engelli adayıdır ve bu hayat sınavını kazanan herkes Yüce Allah (c.c.)’ın rahmetiyle muamele görecektir.” dedi.
  5.  ‘İşitme Engellilere Yönelik Umre Ödüllü Dini Bilgiler Yarışması’na katılanlara (TDV) Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi tarafından ayrıca para ödülleri verildi. Dereceye giren yarışmacıların ödüllerini İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın verirken Birinci Erkan Şanal Umre Ödülü, İkinci Yakup Cürün 500 TL, Üçüncü Mürsel Şarıldar 300 TL olmak üzere diğer yarışmacılara da ayrıca para ödülleri verildi.
  6. Ödül töreni, Müftülük makamındaki çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.