LAÇİN’İN TAVUKLARINI ANLATTI

  1.  AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, TBMM Genel Kurulunda gündem dışı konuşarak, Laçin Halk Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan “Laçin’de Fırsat Var” isimli proje hakkında ilgili bilgi verdi.
  2. Laçin İlçesi’nde hazırlanan “Laçin’de Fırsat Var” isimli Avrupa Birliği projesi kapsamında yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren Milletvekili Ceritoğlu, 3 bin 200 nüfuslu Laçin İlçesi’nde yaşayan kadınlara ilk olarak proje kapsamında Avrupa Birliği’nde alınan fonlar ile Seracılık ve Salma (Doğal) tavuk yetiştiriciliği konusunda eğitim verildiğini söyledi.
  3. Laçinli Kadın girişimcilerin aldıkları eğitim ile yapacakları işi iyice öğrendiklerini ifade eden Ceritoğlu, “Bu eğitimi alan kadınlarımız, ninelerimiz, teyzelerimiz şimdi bir kooperatif kurdular. Bu kooperatif sayesinde hem ilimizde hem de il dışına bulunan işyerlerine, marketler zincirine seralarda yetiştirdikleri sebzeleri ve ürettikleri doğal gezen tavuk yumurtalarını pazarlamaya başladılar” dedi.
  4. Ceritoğlu, konuşmasının sonunda ilk önce evlerine daha sonra Türkiye ekonomisine yaptıkları katkının sevincini ve mutluluğunu kadınların gözlerinde gördüğü için bu projeye verdiği destekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.