İP’İN NAZARIMIZDA EHEMMİYETİ YOK

  1. Ülkü Ocakları İl Başkanı M. Yavuz Ünlü, İyi Parti’yi kastederek, “kurulmuş hiçbir siyasi partinin bizim nazarımızda bir ehemmiyeti yoktur” dedi.
  2. Ünlü, Son bir haftadır yoğunlaşan tartışmalar üzerine bir açıklama yapma gereği duyduğunu belirterek, “Geçmişte kurulmuş olan gelecekte kurulacak olan ve halde kurulmuş hiçbir siyasi partinin bizim nazarımızda bir ehemmiyeti yoktur. Biz Ülkücü doğduk ülkücü kalacak ve inşallah ülkücü öleceğiz” diye konuştu.
    Ünlü, açıklamasını şöyle sürdürdü:
  3. “Topal ayakla kırk yorgan gezen bitler, Kılıçkıran’dan Fırat’a bu kutlu kervanın yürüyüşünden rahatsız olan itler bizi elbette anlamayacaktır. Bu davanın ne fiziki ne de fikri çilesini çekmiş klavye ülkücüleri, bilinçaltı karanlık, zihni karışık sözde aydınlar güruhu, kerameti kendinden menkul ulema(!) taifesi bu harekete yön vermeye, rota çizmeye cüret etmektedir. Bu güruh öyle hadsizleşmiş o kadar yüzsüzleşmişlerdir ki Anadolu’nun bağrı yanık yiğitleri bunların nazarında cahil birer kurşun askerdir. Kökü dışarıda satılık kalemlere, sapı bizden mankurt aydınlara tavsiyemiz şudur ki temeli iman ve kanla atılmış, binlerce şehidin hatırası üzerinde yükselen Milliyetçi-Ülkücü Hareketi ağızlarına Besmelesiz almasınlar. Siyasi geçmişi manevralarla, zikzaklarla dolu bir güruhun dürüst, ilkeli ve milli duruşu idrak edebilmesini beklemek elbette safdillik olur. Ülkücü Hareket, iktidar nimetlerinden pay kapmayı, parsayı toplamayı amaç haline getiren sefihlerin barınabileceği bir çatı, vatan hainlerinin sığınabileceği bir liman değildir. Derdi millet olmayanın, yüreği vatan aşkıyla çarpmayanın bizi anlaması müşküldür.
    Kişi kendine iyi demekle iyi olmaz. Dün de kendisine ak diyenlerin katran karasına dönüştüğü herkesçe malumdur. Kendisini ışık süvarisi olarak tanıtanların şeytanın atlısı, zulmetin hizmetkarı olarak necip Türk Milletinin üzerine ölüm kustuğu ortadadır. Zaman her şeyi ortaya koyacaktır. Tarih en adil hakimdir ve en doğru hükmü verecektir. Zafer her zaman Allah’a inananlarındır.”