KOYUNBABA RESTORE EDİLİYOR

  1. Koyunbaba Köprüsünde Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü yaptırılan restorasyon çalışmaları devam ediyor. Kemerler ve ayaklardaki çalışmalarının tamamlanmasının ardından köprünün korkuluk taşlarının yerleştirilmesine geçildi.
  2. Belediye Başkanı Hamza Karataş, Başkan Yardımcısı Kadir Eskiadam ile birlikte Koyunbaba Köprüsündeki restorasyon çalışmalarını inceldi.
  3. Karataş, şantiye şefi İnşaat Mühendisi Abdullah Ali Sağ´dan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
  4. Köprüdeki çalışmaların büyük oranda tamamlandığını belirten Sağ, “Ankara 2. Nolu  Bölge Koruma Kurulu ve Karayolları tarafından onaylanan proje doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda korkuluk çalışmaları yapılıyor.” dedi.
  5. Belediye Başkanı Hamza Karataş da köprüdeki restorasyon çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade etti.
  6. Çalışmaların Karayolları tarafından yapıldığını kaydeden Karataş “Koyunbaba Köprüsü Osmancık´ın en önemli tarihi mirası. Böyle büyük bir mirasın korunması gerekiyor. Köprü bütünüyle risk altında olduğundan eserin korunması için restorasyon kararı alındı.  Mülkiyeti Karayollarına ait olduğundan restorasyon çalışmaları da Karayolları tarafından yapılıyor. Belediye olarak doğrudan müdahil olamasak da restorasyon çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Zaten çalışmalarla ilgili  2 Nolu Bölge Korumu Kulu ve Karayolları yetkilileri tarafından sık sık denetim yapılıyor. Biz de çalışmaları takip ediyor ve ilgili kurumlarla sürekli istişare halindeyiz” diye konuştu.